Materiał Partnera

Zakres pełnego autodetailingu samochodu osobowego

Zakres pełnego autodetailingu samochodu osobowego

Autodetailing to usługa, która nie tylko przywraca najwyższą estetyką pojazdom, ale która także wpływa na żywotność różnych ich elementów. Warto ją zatem wykorzystywać regularnie, a szczególnie wtedy, kiedy decydujemy się na sprzedaż samochodu. Dowiedz się, jaki jest pełen zakres autodetailingu w najlepszych pracowniach.

Czym właściwie jest autodetailing?

Autodetailing to proces czyszczenia, konserwacji, renowacji oraz pielęgnacji różnych elementów auta, w celu podniesienia jego walorów estetycznych. Szereg działań ma również swoje uzasadnienie dla podwyższania żywotności komponentów samochodowych oraz nadawania im pełnej ochrony np. przed zarysowaniem.  

Obecnie usługą autodetailingu zainteresowane są często komisy samochodowe, firmy leasingowe, a także tysiące klientów indywidualnych, którzy chcą sprzedaż swój samochód szybko i ze zwiększonym zyskiem, lub którzy pragną, aby ich auto zachwycało swoim wyglądem. Mitem przy tym jest to, że autodetailing nie jest dedykowany pojazdom salonowym. Wręcz przeciwnie! Ich różne elementy mogą być zabezpieczone specjalnymi powłokami ceramicznymi i preparatami. O to dba m.in. pracownia PRESTIGE – DETAILING.

Autodetailing dedykowany jest przy tym pojazdom osobowym, dostawczym, ciężarowym, a nawet maszynom budowlanym i rolniczym.

Autodetailing zewnętrzny i wewnętrzny

Usługę autodetailingu można podzielić na działania renowacyjne, konserwacyjne i pielęgnacyjne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Są one przy tym przeprowadzane często przy użyciu specjalistycznych urządzeń oraz kosmetyków samochodowych.

Jeśli chodzi o autodetailing zewnętrzny, liczyć można na wyciąganie wgnieceń bez konieczności malowania, na nakładanie powłoki ochronnej na karoserię (powłoka kwarcowa lub grafenowa), na usuwanie miejsc korozji czy też na polerowanie lakieru w celu nadania mu blasku i głębi koloru. Kompleksowa usługa dotyczy także woskowania metalowych części auta oraz czyszczenia plastików. Najlepsze zakłady zadbają również o przywrócenie estetycznej świetności felgom, lusterkom i szybom, klamkom czy też lampom. Takie elementy są wielokrotnie wymieniane na nowe według ustaleń z klientem.

Autodetailing wewnętrzny opiera się zaś głównie o dokładne wyczyszczenie wnętrza i usunięcie istniejących usterek. Prane lub wymieniane mogą być dywaniki oraz podsufitki, a tapicerka jest odświeżania i odkażana. Deska rozdzielcza również jest konserwowana specjalnymi specyfikami do tworzyw sztucznych, metalu oraz drewna. Ważna jest zatem dbałość o najmniejszy szczegół, również o przywrócenie samochodowi zapachu nowości. 

Opracowanie:
Szczecin, Mieszka I 82 lok. 83
tel. 666 683 858
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz