Materiał Partnera

Zakładamy trawnik: czy warto wybrać trawę z rolki?

Zakładamy trawnik: czy warto wybrać trawę z rolki?

Każdy z nas marzy, aby przydomowy trawnik cieszył oko bujną zielenią. Przy tym chcielibyśmy jednak, aby jego założenie oraz pielęgnacja były szybkie i łatwe. Chodzi o to, by podziwianie go, korzystanie z niego sprawiało nam przyjemność, a nie wymagało czasochłonnych prac. Rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest trawnik z rolki. W dzisiejszym artykule przedstawimy sposób zakładania trawnika z rolki i zalety tej metody.

Zalety trawnika z rolki

Trawa rolowana cieszy się coraz większym powodzeniem, ze względu na swoje liczne zalety. Po pierwsze, zakładanie trawnika z rolki daje natychmiastowy efekt. Nie czekamy aż posiana trawa wzrośnie martwiąc się o to, jak będzie się prezentować. W przypadku trawnika z rolki możemy wybrać określony gatunek i mamy pewność, że dostarczony materiał będzie równomiernie wypielęgnowany, wolny od chwastów czy chorób. Ponadto, nie ryzykujemy, że niekorzystne warunki atmosferyczne czy trudna rzeźba terenu negatywnie odbiją się na wyglądzie trawnika. Opady czy susze mogą bowiem doprowadzić do nierównomiernego wzrostu wysianej trawy.

Ułożony z rolki trawnik od razu prezentuje się znakomicie, a co więcej możemy go założyć od wiosny do późnej jesieni. Wystarczą około 3 tygodnie na jego ukorzenienie i, w przeciwieństwie do trawnika wysiewanego, nie ma obaw, że siewki przemarzną. Układanie trawnika z rolki jest też bez wątpienia dużo łatwiejsze niż wysiewanie. Wystarczy rozwinąć i ułożyć obok siebie kolejne rolki, docisnąć, a następie podlać. Jeśli jednak wydaje nam się to zbyt trudne, możemy zamówić założenie trawnika z rolki u profesjonalistów. Firma Eko-Las-Plus oferuje usługi zakładania ogrodów i trawników. Tutaj znajdziesz najwyższej jakości trawę i ekspertów, którzy pomogą Ci zaplanować teren zielony wokół Twojego domu.

Jak założyć i jak dbać o trawnik z rolki?

Zanim przystąpimy do kładzenia trawnika, należy odpowiednio przygotować podłoże. Teren należy pozbawić chwastów i zanieczyszczeń, a następnie wyrównać i wygrabić. Rolki rozwijamy tak, by nie nachodziły na siebie, ale też by nie było wolnych przestrzeni między nimi. Jeśli na naszej działce jest wznoszący lub opadający teren, może być konieczne przymocowanie trawy kołkami. W ten sposób zapobiegniemy osunięciu. Następnie dokładnie walcujemy trawnik, aby wspomóc proces ukorzeniania. Przez pierwszy tydzień po ułożeniu, trawę należy codziennie podlewać. Nie kosimy jej i nie depczemy. Potem możemy już nawadniać ją z mniejszą częstotliwością i zacząć regularne koszenie.

Opracowanie:
Poznań, Brzozowa 6 lok. 2
tel. 602 360 469
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz