Artykuł sponsorowany

Zadbany ogród bez wysiłku – nowoczesne narzędzia ogrodowe

Zadbany ogród bez wysiłku – nowoczesne narzędzia ogrodowe

Utrzymanie ogrodu bez pomocy nowoczesnych narzędzi elektrycznych i spalinowych jest właściwie niemożliwe. Najpopularniejszymi narzędziami ogrodowymi są oczywiście kosiarki, których nie może zabraknąć nawet w bardzo małych ogrodach. Ale oprócz nich mamy też szereg innych urządzeń, ułatwiających zapanowanie nad zielenią i utrzymanie naszego ogrodu w ryzach. Jakie to narzędzia i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Na trawę i chwasty – wykaszarka

Jeśli mamy dużą działkę, otoczoną na przykład rowem, nie możemy obejść się bez wykaszarki. To ręczne narzędzie, spalinowe lub elektryczne, które pozwala poradzić sobie z wysoką trawą, chwastami, a nawet większymi roślinami, które wyrosły na obrzeżach naszej działki. Wykaszarka sprawdzi się też na bardzo zaniedbanym terenie. Pozwoli nam pozbyć się zarośli z długo zaniedbywanej działki. Warto się w nią zaopatrzyć, bo pozwala na wykoszenie trawy w miejscach, w które nie dotrzemy normalna kosiarką.

Żywopłot jak od linijki

Bardzo ważnym elektronarzędziem ogrodowym są także nożyce elektryczne. Żywopłoty, krzewy i drzewka ozdobne mogą dzięki nim zyskać upragnione, fantazyjne kształty. Jeśli mamy artystyczne zacięcie, z pomocą dobrych nożyc elektrycznych wyczarujemy z naszego żywopłotu prawdziwe zielone dzieło sztuki. Takie nożyce są łatwe w obsłudze, mogą być dość lekkie. Najlepiej zaopatrzyć się w model spalinowy lub elektryczny, ale bezprzewodowy, bo kabel może nam przeszkadzać w trakcie strzyżenia. Pięknie żywopłoty przywodzą na myśl dawne barokowe ogrody. Te i inne narzędzia do ogrodu znaleźć można w ofercie specjalistycznych firm, takich jak Polgarden Paweł Rębek.

Kosiarki na duże i mniejsze działki

Kosiarka to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie. Trzeba jednak wiedzieć, że występuje ono w wielu różnych wariantach. Do małego ogródka dobra będzie kosiarka elektryczna. Pamiętajmy, by zmierzyć długość kabla i upewnić się, czy wystarczy on, by swobodnie skosić trawnik wokół domu. Jeśli jednak mamy nieco większą działkę, lepiej zaopatrzmy się w kosiarkę spalinową, wyposażoną we własny napęd. Dzięki temu koszenie nawet dużego trawnika nie będzie szczególnie męczące. Coraz większą popularnością cieszą się też kosiarki automatyczne, które samodzielnie koszą nasz ogródek – uważajmy jednak, by nie wjechały na grządki z kwiatami. Na naprawdę dużym terenie sprawdzają się traktorki koszące. To bardzo dobre, wydajne rozwiązanie, jednak nie ma sensu inwestować w nie, jeśli mamy ogród przeciętnej wielkości. Traktorki to raczej urządzenia dla profesjonalistów, zajmujących się utrzymaniem parków czy wielkich pól golfowych.

Oceń artykuł (1)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz