Artykuł sponsorowany

Zadbaj o swoją kosiarkę spalinową z firmą Serwis Ogród

Zadbaj o swoją kosiarkę spalinową z firmą Serwis Ogród

Kosiarka to sprzęt, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego domu z ogrodem. Trudno wyobrazić sobie bez niej prawidłową pielęgnację trawnika, niezależnie od jego wielkości. Osoby, które zdecydowały się na wybór modeli spalinowych urządzeń, muszą szczególnie zwracać uwagę na odpowiednią konserwację silnika. Ewentualną naprawą jego usterek zajmuje się między innymi firma Serwis Ogród z Łęczycy.

Sprawdzony serwis sprzętu ogrodowego

Przydomowe ogrody to bezsprzecznie najlepsze miejsce do wypoczynku od późnej wiosny aż do wczesnej jesieni. Jednak, aby taki zakątek nabrał swojego uroku, musi być odpowiednio pielęgnowany. Do tego oczywiście niezbędne są odpowiednie urządzenia, czyli pilarki, podkaszarki, kosiarki czy też dmuchawy. Z różnych przyczyn mogą one jednak ulec awarii w najmniej oczekiwanym momencie. Wtedy warto kroki skierować do firmy Serwis Ogród w Łęczycy, która od ponad 20 lat zajmuje się naprawą sprzętu ogrodowego. Dysponuje także szerokim asortymentem części zamiennych i narzędzi do sprawnego wykrywania usterek. Dzięki temu ich usuwanie przebiega szybko, a specjaliści zwracają uwagę na najmniejsze detale. Poza serwisem firma specjalizuje się także w sprzedaży sprzętu ogrodowego, który pochodzi od znanych i cenionych producentów.

Zadbany oraz równo przycięty trawnik sam w sobie stanowi ozdobę posesji, a przy tym zajmuje większość jej powierzchni. Nic zatem dziwnego, że kosiarka elektryczna czy spalinowa to podstawowe wyposażenie każdego właściciela ogrodu. Te drugie cechują się znacznie większą mocą, dlatego często są wybierane do dużych działek i też tam, gdzie podłączenie urządzenia do sieci nie jest możliwe. Warto wiedzieć, jakich usterek można się po nich spodziewać, a także, czy da się im zapobiegać.

Typowe awarie kosiarek spalinowych

Najczęstsze problemy, z jakimi borykają się użytkownicy tego rodzaju sprzętu, wiążą się z układem napędowym. Objawia się to tym, że kosiarka po prostu nie odpala, co może świadczyć o wyeksploatowanej świecy zapłonowej, zanieczyszczonym filtrze powietrza lub użyciu zanieczyszczonego paliwa. Ponadto przed każdym pierwszym uruchomieniem w sezonie należy wymienić olej napędowy i wyregulować silnik, czym zajmuje się firma Serwis Ogród. Trzeba pamiętać, że regularne przeglądy oraz konserwacja napędu pozwalają uniknąć kłopotów z włączeniem kosiarki. Element, który także często ulega awarii, jest wał korbowy, o czym mówi pracownik firmy Serwis Ogród z Łęczycy:

Jeśli kosiarka pracuje znacznie głośniej niż zazwyczaj, to właśnie może być objaw wygiętego wału korbowego. Komponent uszkadza się na skutek nagłego zatrzymania noży, które podczas koszenia natrafią na twardą przeszkodę, na przykład kamień lub gruba gałąź. Taką część trzeba w takim przypadku wymienić na nową.

Inny komponent, który podlega intensywnej eksportacji, stanowią właśnie noże. Muszą być zawsze dobrze naostrzone i wyregulowane. W przeciwnym razie źdźbła będą poszarpane lub ścięte nierówno. Tępe ostrza również obciążają silnik, doprowadzając do jego przegrzania, podobnie jak nieprawidłowy dobór mocy kosiarki do wielkości pielęgnowanej murawy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz