Materiał Partnera

Zacieśnianie więzów w firmie, czyli wyjazd integracyjny

Zacieśnianie więzów w firmie, czyli wyjazd integracyjny

Przyjazna atmosfera w pracy to podstawa efektywnego działania przedsiębiorstwa. Poza wykwalifikowaną kadrą ważne są także kontakty pomiędzy pracownikami. Szczególnie w firmie, w której działanie w grupie ma ogromne znaczenie. Dlatego dobrym pomysłem jest organizacja wspólnego wyjazdu szefa z pracownikami, który będzie okazją do bliższego poznania siebie nawzajem.

Zalety wyjazdów integracyjnych

Taka pracownicza podróż to nie tylko sposób na zjednoczenie zespołu, który na co dzień razem wykonuje swoje służbowe obowiązki, ale także okazja do zapoznania ze sobą pracowników różnych działów lub szczebli. Ponadto wyjazd integracyjny może stanowić nagrodę za osiągnięte wyniki i sukcesy, a co za tym idzie, zwiększy się motywacja podwładnych do działania. Kilka dni w luksusowym hotelu nad morzem albo jeziorem lub podczas spływu kajakowego pozwolą zregenerować umysły i siły do pracy. Wspólne gry i zabawy, dają możliwość obserwacji zachowania pracowników pod wypływem stresu oraz rywalizacji. Wyjazd integracyjny to także krok ku budowaniu pozytywnego wizerunku pracodawcy w oczach zatrudnionych osób. Często taką wycieczkę można połączyć ze szkoleniem z danego zakresu. W pozabiurowej rzeczywistości wiedza będzie lepiej przyswajana.

Interesujący cel podróży

Wyjazd integracyjny nie powinien być przykrym obowiązkiem. Atrakcyjne miejsce z pewnością zachęci większą ilość pracowników do uczestnictwa w takiej aktywności. Najważniejszą rzeczą jest zapewnienie wygodnego dojazdu, więc najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie autokaru. Wybrana miejscowość nie powinna być też zbytnio oddalona od firmy, aby podróż nie zajęła całego dnia i można było taką imprezę zmieścić w ciągu weekendu. Wiele biur podróży oferuje pomoc w organizacji wyjazdów integracyjnych. Na przykład Koltur w Krakowie w swoich usługach zapewnia doradztwo w doborze odpowiedniego zakwaterowania oraz programu wycieczki. Lokalizacja nie tylko powinna być atrakcją samą w sobie, ale także zapewnić różne opcje spędzania czasu dla osób o odmiennych preferencjach pod tym względem.

Atrakcje podczas wyjazdu

Program wyjazdu integracyjnego to podstawa, aby był udany i spełniał swój cel, jakim jest przede wszystkim poprawienie i zacieśnienie relacji między pracownikami. Dużą popularnością cieszy się rozwiązywanie zagadek w Escape Roomie. Taka aktywność wymaga sprawnej komunikacji, ale przede wszystkim współpracy. Rozwijanie takich umiejętności to ważny aspekt pracy w zespole. Inne ciekawy sposób to uczestnictwo w warsztatach. Opcji jest mnóstwo, ale warto wybrać coś, co pozwoli nabyć zupełnie nowych kompetencji, a przy okazji będzie sprawiało wiele radości i zabawy. Przy okazji wyjścia do pubu albo klubu dobrym pomysłem może okazać się po prostu karaoke. Być może nie każdy lubi lub potrafi śpiewać, jednak grupowe wykonywanie znanych utworów, będzie mniej onieśmielające niż solowe występy.

Opracowanie:
Kraków, Rondo Mogilskie 1
tel. 12 422 82 79
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz