Artykuł sponsorowany

Zaburzenia erekcji – co powinieneś o tym wiedzieć?

Zaburzenia erekcji – co powinieneś o tym wiedzieć?

Zaburzenia erekcji dotyczą aż 3,5 mln Polaków, a na świecie cierpi na nie aż 152 mln mężczyzn. Eksperci szacują, że do 2025 roku liczby te mogą dwukrotnie wzrosnąć. O zaburzeniach erekcji można mówić, gdy niezdolność do uzyskania wzwodu i odbycia satysfakcjonującego stosunku trwa dłużej niż 6 miesięcy. Wyjaśniamy, jakie są przyczyny erekcji oraz co należy zrobić, aby móc pozbyć się problemu.

Czym są zaburzenia erekcji?

Według WHO o zaburzeniach erekcji mówi się, gdy mężczyzna od ponad 6 miesięcy ma problem z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu oraz odbyciem stosunku. Jest to najczęstszy problem mężczyzn w sferze seksualnej. Według statystyk, w Polsce problemy z erekcją ma aż połowa mężczyzn po 40 roku życia.



Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Najczęściej zaburzenia erekcji są wywołane problemami z układem krążenia, czyli takimi chorobami, jak miażdżyca, nadciśnienie, a często również cukrzyca. Problemy ze wzwodem mogą pojawić się także przy nadużywaniu alkoholu oraz nałogowym paleniu papierosów.

Bardzo często problemy z erekcją mają podłoże psychiczne. Na sprawność seksualną z całą pewnością bardzo negatywnie wpływa stres. Zarówno ten spowodowany problemami w życiu codziennym, jak i związany z obawami dotyczącymi samego stosunku seksualnego, bowiem wielu mężczyzn martwi się, czy będzie w stanie zaspokoić partnerkę. Kłopoty w sypialni mogą również wynikać z wyniesionych z domu rodzinnego zahamowań seksualnych bądź przykrych doświadczeń z okresu młodzieńczego.

Jak sobie radzić z problemem?

Jeżeli problemy z erekcją mają swoje podłoże w psychice, najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę do seksuologa. Godnym polecenia ośrodkiem jest np. poradnia psychologiczno-seksuologiczna Harmonia w Warszawie. Jeśli zaburzenia wynikają z problemów fizycznych – warto udać się do urologa lub kardiologa.

Nie można jednak zapominać o prowadzeniu zdrowego trybu życia, który ma bardzo duży wpływ na kondycję seksualną. Należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu, stosować się do zasad zdrowego odżywiania i regularnie uprawiać aktywność fizyczną – działania te przełożą się na spadek wagi, polepszenie samopoczucia, uregulowanie ciśnienia oraz poziomu cholesterolu, a tym samym cały organizm zacznie lepiej funkcjonować.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz