Materiał Partnera

Zabudowa kontenerowa i plandekowa w samochodzie dostawczym

Zabudowa kontenerowa i plandekowa w samochodzie dostawczym

Przewóz towarów samochodami dostawczymi to bardzo powszechna praktyka. Należy jednak pamiętać, o starannym zabezpieczeniu transportowanego towaru. W innym wypadku produkty mogą dotrzeć na miejsce uszkodzone, co wiąże się ze sporymi stratami finansowymi. Dlatego firmy przewozowe potrzebują specjalistycznych konstrukcji, które w sposób bezpieczny przewiozą określone ładunki. Świetnie sprawdzi się do tego celu kontenerowa zabudowa pojazdu.

Samochód dostawczy powinien być starannie dopasowany do towaru, który przewozi. Dzięki temu produkty dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie, a ich rozładunek i załadunek przebiegnie sprawnie i bez problemu. Standardowe pojazdy dostawcze nie są odpowiednio dostosowane do każdego rodzaju towarów, dlatego warto zdecydować się na modyfikację ich wyposażenia i adaptację tylnej, załadunkowej części pojazdu. W jaki sposób możemy tego dokonać?

Części i profile aluminiowe

Elementy aluminiowe pozwalają na zabudowanie tylnej części pojazdu dostawczego oraz wyposażenie go w niezbędne elementy, dzięki którym towar dotrze na miejsce w idealnym stanie. Godnym polecenia rozwiązaniem jest zabudowa kontenerowa, która sprawdzi się przy przewozie produktów delikatnych. Tworzy się ją przy pomocy trzech typów profili – ramy oraz profilu obwodowego i kontenerowego. Powstaje z nich rodzaj ramy, która wypełniona zostaje laminowanymi panelami i wysokiej jakości pianą poliuretanową. Warto zastanowić się także nad izolacją, która skutecznie ochroni towar przed wilgocią, czy działaniem temperatury. Jeżeli zależy nam na zabudowie kontenerowej najwyższej klasy, która zostanie starannie dopasowana do potrzeb przewożonych produktów, postawmy na cieszącą się uznaniem firmę Alu-SV PL Sp. z o.o., w województwie dolnośląskim. Firma specjalizuje się w dostawie kompletnych rozwiązań do zabudowy samochodów ciężarowych.Zabudowa plandekowa

Innym rozwiązaniem jest zabudowa plandekowa, która jest lżejsza od kontenerowej. Jest także łatwa w demontażu, a jej poszczególne części zajmują niewiele miejsca. To idealna opcja, gdy pojazd transportuje określony towar do klienta, a wraca z innymi, który wymaga zastosowania odmiennych rozwiązań. Konstrukcja plandekowa może być zamontowana nie tylko w dużych ciężarówkach, ale także w małych pojazdach dostawczych.

Pamiętajmy, jak ważny jest odpowiedni transport towaru – zadbajmy, żeby wszystkie przewożone rzeczy były przechowywane w odpowiednich warunkach oraz odpowiednio zamocowane i zabezpieczone przed przesuwaniem. Zamówmy konstrukcje plandekowe lub kontenerowe u sprawdzonego producenta. 

Opracowanie:
Długołęka, Wrocławska 33d
tel. 71 330 53 11
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz