Artykuł sponsorowany

Zabudowa balkonu - co warto wiedzieć?

Zabudowa balkonu - co warto wiedzieć?

Mieszkając w blokowisku mamy ograniczony dostęp do otwartej przestrzeni i do świeżego powietrza. Okazuje się jednak, że jeżeli brakuje nam kontaktu z naturą, idealnym rozwiązaniem może się okazać balkon! A konkretnie balkon w zabudowie, dzięki której całość stanie się funkcjonalna, a także nabierze wyjątkowego i indywidualnego charakteru. Co warto wiedzieć na temat zabudowy balkonu?

Jakie są formy zabudowy balkonu?

Firma Kubart-Studio Zabudowa balkonu Sebastian Jędrasik oferuje kilka rodzajów zabudowy balkonu. Pierwsza z nich to system ramowy, na który składa się zestaw ścian i okien wykonanych ze szkła oraz z aluminium. Taka zabudowa jest przeznaczona do montażu na balkonach wysuniętych lub na tak zwanych loggiach. Do takiej zabudowy można również dodać specjalne zadaszenia, przystosowane właśnie do systemu ramowego. Dzięki temu idealnie sprawdzi się również w przypadku balkonów znajdujących się na najwyższych piętrach. W systemie ramowym pojedyncze skrzydła montuje się na prowadnicach, dzięki czemu poszczególne elementy można w dowolny sposób przesuwać. 

Kolejną propozycją jest system bezramowy, który w całości składa się z ruchomych elementów przeszklonych - szyb. Jak sama nazwa wskazuje, brakuje tutaj aluminiowych ram, a więc nic nie przesłania widoku. To tak zwany system modularny, idealnie wpasowuje się w nowoczesną, lekką architekturę, a także spełnia wszystkie parametry, aby uważać go za doskonałe wypełnienie nowoczesnego budownictwa. Ten typ zabudowy nie jest wrażliwy na działanie czynników atmosferycznych, a dzięki specjalnym rozwiązaniom, niemożliwe jest nieprawidłowe użytkowanie ruchomych skrzydeł. Oczywiście do montażu wykorzystuje się szkło hartowane, które jest bezpieczne i bardziej wytrzymałe od normalnego szkła.

Zobacz też: Czy można zabudować balkon?

Dlaczego warto zdecydować się na zabudowę balkonu?

Zabudowa balkonu niesie ze sobą szereg wymiernych zalet! Jakich? Przede wszystkim, w pełni zabudowany balkon może stanowić dodatkowe pomieszczenie w Twoim domu, w którym będziesz mógł urządzić miejsce pracy, ogród albo obszar wypoczynkowy. Możliwości są w zasadzie nieograniczone. Taka zabudowa będzie również stanowiła dodatkową formę ocieplenia całego mieszkania, a także zabezpieczy mieszkańców przed hałasem i zanieczyszczeniami dobiegającym z ulicy. W przypadku balkonu ulokowanego na parterze, czy też na pierwszym piętrze zabudowa będzie stanowić swego rodzaju ochronę przed włamaniem. Takie rozwiązanie docenią również właściciele kotów, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu - dzięki odpowiednio ulokowanej zabudowie możliwe będzie założenie siatki ochronnej, a w przypadku pełnej zabudowy nie będzie takiej konieczności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz