Materiał Partnera

Zabiegi profilaktyczne realizowane przez gabinety weterynaryjne

Zabiegi profilaktyczne realizowane przez gabinety weterynaryjne
Dbanie o zwierzę domowe jest obowiązkiem jego właściciela, co wiąże się z koniecznością m.in. przeprowadzania szeregu zabiegów profilaktycznych. Warto realizować je regularnie w dobrych gabinetach weterynaryjnych, gdzie dobro pupila stawiane jest na pierwszym miejscu, a profesjonalizm i doświadczenie pozwalają na zapobieganie m.in. problemom zdrowotnym. Co zatem wchodzi w zakres profilaktyki weterynaryjnej?

Niezbędne szczepienia

Zaszczepienie zwierzęcia na wypadek pojawienia się różnych chorób jest konieczne, o czym każdy właściciel kota, psa czy nawet królika powinien pamiętać. To jeden z podstawowych zabiegów profilaktycznych, który przeprowadzają dobre gabinety weterynaryjne. Doświadczony specjalista jest w stanie zrealizować przede wszystkim szczepienie przeciw wściekliźnie, które obecnie jest obowiązkowe. Chorobą o bardzo trudnym przebiegu i prowadzącą nierzadko do śmierci jest np. parwowiroza, przeciwko której także można szczepić zwierzęta.

W przypadku np. psów dobrym rozwiązaniem jest zaszczepienie pupila przeciw nosówce, co jest kolejnym już zabiegiem profilaktycznym realizowanym w dobrych gabinetach weterynaryjnych, takich jak np. Doktorek. To właśnie w tym miejscu można z powodzeniem wykonać szczepienie nie tylko psa czy kota, ale również wspomnianego już królika czy nawet gołębi hodowlanych. Oprócz szczepień warto zwrócić również uwagę na inne zabiegi profilaktyczne, które wykonać może weterynarz – jakie dokładnie?

Problematyczne pasożyty

Pasożyty pojawiające się w organizmie zwierzęcia to duży kłopot, który nierzadko prowadzi do rozwoju ciężkich chorób. Tasiemce, pierwotniaki czy glisty gnieżdżące się w narządach można jednak skutecznie zwalczyć dzięki zabiegom przeprowadzanym przez weterynarza. Sprawdzony gabinet będzie przygotowany do pomocy również w eliminowaniu pasożytów zewnętrznych. Zaliczają się do nich niezwykle często występujące w okresie wiosenno-letnim kleszcze, ale też pchły czy wszy.

Profilaktykę weterynaryjną warto wprowadzać już od najmłodszych lat zwierzęcia. Związana z tzw. okresem młodzieńczym pozwala na ochronę przed najgroźniejszymi chorobami i nie tylko. Oprócz wspomnianych już szczepień do zabiegów profilaktycznych przeznaczonych dla młodych zwierząt zalicza się chociażby odrobaczanie czy zapobieganie krzywicy. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego gabinetu weterynaryjnego. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na lecznicę doskonale wyposażoną i prowadzoną przez doświadczonego weterynarza, co pozwoli dopasować odpowiednie zabiegi profilaktyczne do związanych z konkretnym zwierzęciem zagrożeń.

Opracowanie:
Rzeszów, Lewakowskiego 2
tel. 17 857 00 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz