Materiał Partnera

Zabiegi antycellulitowe - przegląd rozwiązań

Zabiegi antycellulitowe - przegląd rozwiązań

Cellulit to nagromadzona pod skórą zbyt duża ilość tłuszczu. Dotyka blisko 80% kobiet w okresie pokwitania, jednak występuje także u osób młodszych. Nie warto bagatelizować tego problemu, gdyż pogarsza on kondycję skóry, spowalnia jej procesy regeneracyjne, a także sprawia, że skóra bezpowrotnie może stracić elastyczność. Dowiedz się, jakie zabiegi antycellulitowe warto stosować oraz kiedy lepiej sprawdzą się masaże i endermologia, a kiedy mezoterapia i lipoliza laserowa.

Jakie zabiegi antycellulitowe sprawdzą się najlepiej?

Dla osób, które chcą pozbyć się cellulitu, świetnym zabiegiem będzie mezoterapia bezigłowa, podczas której w głąb skóry wprowadza się składniki aktywowane impulsami elektrycznymi. W rezultacie cellulit zmniejsza się lub całkowicie zanika (zależnie od stanu skóry przed zabiegiem), przez co brzuch, uda i pośladki są wymodelowane oraz wyszczuplone. Pomocnym zabiegiem jest także mezoterapia mikroigłową tzw. roller, która z kolei poprzez mikronakłucia pobudza i regeneruje skórę, co także niweluje cellulit. Ponadto „pomarańczowa skórka” jest usuwana także poprzez masaże np. bańką chińską, miodem lub poprzez specjalny masaż antycellulitowy. Każdy z nich pomaga uporać się z nieprawidłowo rozmieszczoną tkanką tłuszczową oraz przywraca skórze elastyczność. Aby wyszczuplić ciało i pozbyć się cellulitu, warto zastosować także tzw. body wrapping, czyli zabieg polegający na wmasowaniu w ciało warstwy borowiny, która później podgrzewana jest do 42°C, a ciało następnie owijane folią.

Inne skuteczne zabiegi antycellulitowe

– Jeśli walka z cellulitem nie jest łatwa i szybka, warto zastosować endermologię, która wysmukla ciało i redukuje cellulit, przez co ciało jest wymodelowane i bez obrzęków, bryczesów i tzw. boczków – podkreśla specjalista z gabinetu kosmetycznego Esthe w Lublinie.

Tego typu zabiegi polegają na masażu podciśnieniowym, który wpływa na głębsze partie ciała. Ponadto, osoby, które chcą wygrać walkę z „pomarańczową skórką”, mogą zdecydować się także na inny zabieg antycellulitowy – obecnie popularna jest lipoliza laserowa, która dzięki wiązkom światła usuwa tłuszcz w bezbolesny i bezpieczny sposób. Jest powszechnie stosowana, gdyż już po jednym zabiegu można stracić nawet 2 cm w obwodach. Bardzo skutecznym zabiegiem na cellulit jest także kawitacja ultradźwiękowa z radiofrekwencją. Przy pomocy ultradźwięków, fal ciśnienia oraz ciepła można skutecznie usunąć cellulit i tym samym zmniejszyć swój rozmiar nawet o 2 numery.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz