Materiał Partnera

Zabieg lipolizy laserowej

Zabieg lipolizy laserowej

Lipoliza laserowa jest uważana za najnowocześniejszą metodę kształtowania sylwetki. Podczas zabiegu wykorzystywana jest zaawansowana technologia laserowa, która wydatnie pomaga w likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. W związku ze stale rosnącą popularnością lipolizy warto nieco bliżej przyjrzeć się specyfice samego zabiegu oraz efektom, jakie może przynieść jego zastosowanie.

Na czym polega lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych przez promieniowanie, jakie wytwarza precyzyjnie skonfigurowany laser. Tłuszcz uwolniony w trakcie trwania zabiegu jest wchłaniany przez organizm lub odsysany. Do odsysania używa się tzw. kaniuli, która przypomina wyglądem nieco grubszą igłę. Działanie lasera prowadzi również do obkurczania włókien kolagenowych. Powoduje to efekt ściągnięcia oraz napięcia tkanki podskórnej. Pod wpływem lasera zamykają się małe naczynia krwionośne, co ogranicza powstawanie obrzęków oraz zasinień.

Podczas przeprowadzania zabiegu lipolizy laserowej wykorzystywane są dwa rodzaje lasera – gorący oraz zimny. Laser gorący powoduje obkurczanie tkanki co wzmaga napięcie skóry . Laser zimny jest stosowany w przypadku obfitej tkanki tłuszczowej. Wybór lasera jest wynikiem konsultacji medycznej przed zabiegiem oraz oczekiwań pacjenta.

Dzięki lipolizie laserowej możliwe jest kształtowanie takich części ciała jak twarz, szyja, biodra, talia, uda, pośladki, brzuch, kolana oraz ramiona. Lipoliza laserowa wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób zdrowych, z niewielką nadwagą, które nie mogą zredukować nadmiaru tłuszczu za pomocą diety i ćwiczeń. Lipolizę laserową wykonuje się najczęściej w obrębie talii, ud, bioder, ramion, klatki piersiowej u mężczyzn oraz obszarów łonowych.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lipolizy laserowej konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Ma ona na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Wśród czynników, które dyskwalifikują pacjenta należy wymienić:

- cukrzycę,

- niewydolność wątroby,

- niewydolność nerek,

- choroby serca,

- zaburzenie krzepnięcia krwi.

Celem wywiadu przed zabiegiem jest także ustalenie obszaru ciała, który zostanie poddany lipolizie.

W trakcie wykonywania zabiegu lekarz w pierwszej kolejności znieczula miejsce wprowadzenia kaniuli. Następnie wprowadza pod skórę kaniulę o grubości 1-2 mm. Impulsy generowane przez laser powodują rozbicie i upłynnienie tkanki tłuszczowej. Efektem działania lasera jest również zamknięcie naczyń krwionośnych oraz obkurczenie włókien kolagenowych.

W większości przypadków zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym co zwiększa bezpieczeństwo i przyspiesza rekonwalescencję po zabiegu.

Efekty lipolizy

Pierwszym efektem po zabiegu może być drobne zasinienie i obrzęk. Objawy te można zminimalizować stosując odpowiedni opatrunek lub specjalny strój uciskowy. Zasinienia znikają przeważnie po 2-3 dniach. Odczuwalny ból można bez problemu zniwelować tradycyjnymi środkami przeciwbólowymi.

Co istotne efekty zabiegu można zauważyć bezpośrednio po jego zakończeniu. Na ostateczny efekt zabiegu należy poczekać około 3 miesięcy. Im większa ilość tkanki została usunięta, tym później widać efekt końcowy.

Decydując się na zabieg lipolizy laserowej warto skorzystać z usług salonu kosmetycznego Wenus w Górze Kalwarii. Profesjonalizm, doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt pozwalają wykonywać zabiegi w sposób bezpieczny, ale i przynoszący oczekiwane efekty.

Opracowanie:
Góra Kalwaria, por. Białka 7 lok. 3
tel. 607 888 607
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz