Materiał Partnera

Zabieg keratynowy na włosy – na czym polega i kiedy warto go przeprowadzić?

Zabieg keratynowy na włosy – na czym polega i kiedy warto go przeprowadzić?

Keratyna jest białkiem budującym naszą skórę, włosy i paznokcie. Jej niedobór prowadzi do uszkodzeń naskórka czy płytki paznokcia, wzmaga także łamliwość włosów. Przeciwdziałać tym efektom możemy dzięki specjalnym preparatom zawierającym keratynę hydrolizowaną. W przypadku pielęgnacji włosów wyjątkowo popularne od niedawna jest keratynowe prostowanie włosów. W artykule wyjaśniamy, czym ono jest i jak działa.

Jak przebiega zabieg keratynowy?

W ostatnich latach keratynowe prostowanie włosów, znane także jako brazylijskie prostowanie włosów, zyskało ogromną popularność. Do jego największych zalet należy przede wszystkim natychmiastowy efekt oraz stosunkowa łatwość zabiegu. Przeprowadzany jest one przez w salonie fryzjerskim, takim jak salon Keratynowe prostowanie w Piotrkowie Trybunalskim, przy użyciu profesjonalnych produktów.

Sam zabieg rozpocząć należy od dokładnego oczyszczenia włosów z zabrudzeń i ewentualnych pozostałości kosmetyków. W tym celu wykonywane jest mycie włosów bez użycia odżywki. Pamiętajmy, aby przed zabiegiem nie prostować włosów – fryzjer powinien być w stanie ocenić ich naturalny stan. Po umyciu włosy są suszone i na całej długości pokrywane preparatem z zawartością keratyny, antyoksydantami, wyciągami roślinnymi, witaminami oraz kwasami tłuszczowymi. Preparat ten należy zostawić na włosach na około trzydzieści minut. Następnie włosy należy ponownie podsuszyć.

Ostatni krok to prostowanie. Fryzjer prostuje kolejne pasma włosów za pomocą prostownicy lub żelazka fryzjerskiego w temperaturze 230 stopni Celsjusza. Czynność tę należy powtórzyć kilka razy na jednym paśmie. Wówczas otwierają się łuski włosów, dzięki czemu keratyna i pozostałe substancje odżywcze mogą wniknąć do ich struktury.

Po zabiegu pamiętać musimy o właściwej pielęgnacji włosów, której szczegóły podać powinien nam fryzjer wykonujący prostowanie. Wśród zaleceń wymienić możemy zakaz noszenia czapki czy okularów na głowie, a także zakaz zakładania włosów za ucho oraz ich upinania i wiązania przez dobę od zabiegu. Do mycia włosów używać należy szamponu bez soli, siarczanów i parabenów – najlepszym rozwiązaniem będą produkty z linii profesjonalnej dostępne w salonie fryzjerskim.Jak działa keratynowe prostowanie?

Zabieg keratynowy na włosy polecany jest w przypadku włosów zniszczonych farbowaniem i rozjaśnianiem, jednak równie dobrze sprawdza się na włosach naturalnych – szczególnie tych ze skłonnością do puszenia. Prostowanie keratynowe pozwala odbudować i wyprostować włosy. Zabieg zmniejsza ich objętość, a także nadaje jedwabny połysk i zdrowy wygląd. Ponadto keratyna wygładza włosy, co ułatwia ich rozczesywanie.

Zabieg ten warto przeprowadzić, jeśli chcemy odżywić i zregenerować nasze włosy lub jedynie poprawić ich walory estetyczne. Efekt prostowania może utrzymywać się kilka miesięcy – zależy to od podatności włosów na działanie preparatu oraz właściwej pielęgnacji włosów. Każdy kolejny zabieg wydłuża wpływ keratyny.

Oceń artykuł (5)
4.8
Komentarze
Dodaj komentarz