Materiał Partnera

Zabezpieczenia przeciwpożarowe – sprzęt PPOŻ i BHP

Zabezpieczenia przeciwpożarowe – sprzęt PPOŻ i BHP

Ochrona przeciwpożarowa, jak również higiena i bezpieczeństwo pracy wymaga, aby każdy zakład pracy był wyposażony we właściwy sprzęt. Jeśli chodzi o sprzęt PPOŻ to najczęściej niezbędne są odpowiednio dopasowane gaśnice czy koce gaśnicze. Z kolei jeśli omawiamy sprzęt BHP to kwestia może być bardziej rozległa. Pojawiają się tu powiem rozmaite fartuchy ochronne, rękawice ochronne, których zadaniem może być zabezpieczanie przed gorącem lub chemikaliami. A w niektórych branżach przydatne okazują się okulary. W zależności więc od charakteru wykonywanej pracy i obowiązków pracownika, pracodawca ma obowiązek zapewnienia mu odpowiedniego zabezpieczenia w czasie wykonywanych zadań w ramach zatrudnienia.

Odzież ochronna

Sprzęt BHP to m.in. szeroko pojęta odzież ochronna. W tej kategorii konieczne jest dopasowanie jej parametrów do wykonywanych obowiązków. Przykładowo pracownicy służby zdrowia muszą korzystać ze specjalnych fartuchów. Z kolei z gastronomii nosi się fartuchy lub zapaski. Niekiedy niezbędne są nakrycia głowy, okulary. Jeśli nawierzchnia po której się poruszamy w pracy może być śliska lub nieść za sobą inne niebezpieczeństwa, to niezbędne będzie nam obuwie robocze. Całość takiego asortymentu kupimy w jednym sklepie – stacjonarnie lub online. Warto postawić na renomowany i doświadczony punkt, w którym będziemy mogli liczyć na profesjonalne doradztwo.

Zabezpieczenia w razie pożaru

Często właśnie w zakładach pracy są niezwykle istotne. Każdy pracownik powinien odbyć obowiązkowe szkolenie BHP, w czasie którego niezbędne jest poznanie rozmieszczenia sprzętu gaśniczego. W sytuacji zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia nie powinniśmy go dopiero szukać, a od razu, jak najszybciej po niego sięgnąć, aby zminimalizować straty i zmniejszyć zagrożenie dla obecnych w budynku. Dostosowywaniem takich zabezpieczeń przeciwpożarowych i ich odpowiednim rozmieszczaniem zajmują się wyspecjalizowane firmy, z pewnością ich praca będzie nie tylko zgodna z obowiązującymi normalni, ale i przysłuży się dla poziom bezpieczeństwa w naszym biznesie.

Ochrona przeciwpożarowa i zasady BHP są ważne w każdym przedsiębiorstwie. Należy się do nich bezwzględnie stosować i przestrzegać obowiązujących zasad, gdyż dzięki nim zwiększamy bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników. Powierzenie zajęcia się tymi kwestiami zewnętrznej firmie jest mądrą i odpowiedzialną decyzją, która z pewnością zaprocentuje.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz