Materiał Partnera

Zabezpieczenia antykorozyjne w transporcie maszyn i urządzeń

Zabezpieczenia antykorozyjne w transporcie maszyn i urządzeń

Transport towarów powinien przebiegać w bezpiecznych warunkach, które gwarantują, że ładunek zostanie przewieziony do miejsca docelowego w stanie idealnym. Aby tak się stało, transportowane maszyny, urządzenia i inne produkty powinny zostać właściwie zapakowane. W tym celu warto zatrudnić specjalistyczną firmę, która świadczy usługi związane z profesjonalnym pakowaniem maszyn i urządzeń.

Nie ulega wątpliwości – relokacja maszyn to poważne przedsięwzięcie, które wymaga starannego zaplanowania. Dlatego, jeśli planujemy przewóz urządzeń, warto skontaktować się z profesjonalną firmą, która świadczy tego typu usługi i zadba, aby cały proces przebiegł bez komplikacji.

Ochrona przed korozją

Korozja to proces stopniowego niszczenia materiałów, który zachodzi między ich powierzchnią a otaczającym środowiskiem. Szybkość niszczenia konstrukcji zależy przede wszystkim od stykających się ze sobą materiałów, od sposobów łączenia elementów oraz innych czynników. Korozja zaczyna się niewinnie – zwykle od drobnych zmian widocznych na zaatakowanej powierzchni. Jednak z biegiem czasu postępuje w głąb, tworząc coraz większe szkody. Do głównych czynników wpływających na proces korozji należy zaliczyć zmiany temperatury i ciśnienia, naprężenia materiałów, sól i wilgotność. Dlatego, jeśli musimy wysłać ładunek wrażliwy na korozje drogą morską, należy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. O antykorozyjną ochronę przewożonych towarów dba ceniona firma Jaremar w Chorzowie. Firma specjalizuje się w relokacji maszyn i urządzeń oraz w produkcji skrzyń transportowych, palet i innych produktów. Pracownicy firmy dbają, aby wszystkie przygotowywane do transportu maszyny były odpowiednio zabezpieczone. Firma wykorzystuje nowoczesne techniki antykorozyjne i przeciwwilgociowe – stosuje folię barierową AL, folię, worki i papier VCI, pochłaniacze wilgoci oraz różnego rodzaju wskaźniki przechyłu, wstrząsu, wilgotności oraz inhibitorów korozji. Dzięki temu ładunek dociera na miejsce w idealnym stanie.

Transport maszyn

Relokacja urządzeń i maszyn wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto przemyśleć sposób transportu i zastanowić się, w jaki sposób zabezpieczyć ładunek nie tylko przed korozją, ale także promieniowaniem UV, uszkodzeniem mechanicznym i kurzem. Pamiętajmy, że profesjonalne pakowanie morskie maszyn, warto powierzyć specjalistom, którzy zatroszczą się o wszystkie szczegóły.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz