Materiał Partnera

Zabawki tylko od najlepszego producenta – dla rozwoju i bezpieczeństwa dzieci

Zabawki tylko od najlepszego producenta – dla rozwoju i bezpieczeństwa dzieci

Rynek przesycony jest różnego rodzaju zabawkami dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Warto jednak wiedzieć, że istnieją na rynku firmy, które produkują bardziej wartościowe produkty. Dlaczego bardziej wartościowe? Odpowiedź jest prosta: są one w pełni bezpieczne dla dzieci oraz pozytywnie wpływają na ich rozwój psychoruchowy. Dowiedz się gdzie zakupić najlepsze zabawki dla swoich pociech!

Handel detaliczny i hurtowy

Warto wiedzieć, że najlepsi producenci zabawek dla dzieci są nastawieni na obsługę sprzedażową zarówno klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych. Różnego rodzaju sklepy z zabawkami, a nawet hipermarkety – składają zamówienia u takich producentów jak Nina. Wyznacznikami współpracy są najczęściej takie aspekty jak liczba hurtowni, w których można znaleźć zabawki danego producenta, doradztwo w zakresie kupna odpowiedniego asortymentu, a także terminowość oraz wysoka jakość produktów. Klienci indywidualni najczęściej zwracają uwagę na katalogi internetowe, które umożliwiają spersonalizowanie zamówienia wprost u producenta.

Wymagania jakościowe dotyczące zabawek

Ważne jest, aby zabawki były wyprodukowane z tworzyw w pełni bezpiecznych do zdrowego użytkowania. Małe dzieci bardzo często biorą różnego rodzaju elementy zabawek do ust. Podobnie jest z kontaktem materiału z delikatną skórą dziecka. Niestety, bardzo często zabawki pochodzące z krajów Dalekiego Wschodu są produkowane w ramach najniższych standardów i na granicy norm. Zawsze zatem należy sprawdź certyfikację producenta zabawek. Najważniejsze atesty związane są z normami zawartymi między innymi w przepisach PN-EN 71. Im więcej certyfikatów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji ma dany producent tym lepiej. Warto zwrócić również uwagę na jego uczestnictwo w charakterze wystawcy w branżowych targach zabawek. Największe i najsłynniejsze odbywają się na terenie Niemiec (np. targi Spielwarenmesse, czy Baby Expo).

Zabawki dla rozwoju dzieci

Oprócz bezpieczeństwa ważny jest również odpowiedni rozwój dziecka. Warto wspomóc go poprzez wykorzystanie odpowiednich zabawek edukacyjnych, logicznych i zręcznościowych. Warto wykorzystywać klocki, kręgle czy też obręcze do rzucania. Tego typu zabawki dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia rozwijają funkcje poznawcze – uczą rozróżniania kolorów i wpływają na sprawność fizyczną. Można zapoznać się również z katalogami produktów na lato – wciąż popularne są zabawki do piaskownicy, samochodziki, czy też różnego rodzaju artykuły do ciągnięcia: wózki, czy też miękkie, wielofunkcyjne ślimaki na kółkach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz