Materiał Partnera

Zabawki nie tylko dla dorosłych – możliwości modelarstwa RC

Zabawki nie tylko dla dorosłych – możliwości modelarstwa RC

Zabawki nie są tylko dla dzieci. Co więcej, rozwiązania stosowane w modelarstwie RC sprawiają, że zdalnie sterowanymi pojazdami operować powinni wyłącznie dorośli. Sterowanie miniaturowym pojazdem czy samolotem jest świetną rozrywką dla każdego. Dla dzieci w postaci prostych plastikowych modeli, a dla dorosłych – skomplikowane konstrukcje wiernie oddające pojazdy naturalnych rozmiarów.

Zdalnie sterowane

W ofercie Scorpio Polska znajdziemy bogatą ofertę modeli różnego rodzaju pojazdów do zdalnego sterowania. Tego rodzaju zabawki interaktywne dla dorosłych cieszą się niegasnącą popularnością. Lubią je zarówno dzieci, które bawią się prostszymi modelami, jak i rodzice. Najczęściej sięgają po nie miłośnicy motoryzacji czy awiacji, ponieważ wiąże się z nimi możliwość tuningowania i samodzielnego budowania lub modyfikowania. Są one replikami istniejących maszyn – wykonanymi precyzyjnie, z dbałością o szczegóły.

Do najczęściej wybieranych należą zdalnie sterowane modele samolotów. Na rynku dostępne są modele o różnym stopniu trudności w użytkowaniu, dzięki czemu rozpoczęcie przygody z modelarstwem nie będzie problemem. Na początek dobrym pomysłem będą śmigłowce Blade 70 RTF lub Blade 120 S BNF. Dla ekspertów zarezerwowany jest model Blade Fusion 270 ARF.

Dużą popularnością cieszą się również zdalnie sterowane modele samochodów. Tu wybierać możemy między replikami pojazdów szosowych takimi jak Vaterra Chevrolet C10 1972 oraz autami typu monster truck – na przykład Arma Outcast ST 6S BLX. Inną opcję stanowią też zdalnie sterowane motocykle.

Zabawki interaktywne dla dorosłych mogą być używane nie tylko na ziemi czy w powietrzu, ponieważ zdalnie sterowane łodzie i motorówki zapewnią świetną rozrywkę na wodzie. Natomiast miłośnicy militariów chętnie natomiast przyjrzą się zdalnie sterowanym czołgom.

Popularne drony

W ostatnich latach ogromną popularność zyskały drony i multikoptery, które mogą rywalizować ze śmigłowcami w kwestii przyjemności płynącej ze sterowania jednostką latającą. Podobnie jak w przypadku samolotów dostępne są modele dla początkujących i zaawansowanych.

Pamiętajmy, że nie są one odpowiednim prezentem dla dziecka i powinny z nich korzystać jedynie osoby dorosłe. Drony wyposażone w kamery oraz systemy FPV zapewniają dodatkową rozrywkę w postaci obserwowania, fotografowania i filmowania terenu z wysokości. Wyposażenie umożliwiające wcielenie się w rolę prawdziwego pilota obejmuje między innymi monitor lub specjalne okulary. Może być wykorzystywany nie tylko do latania dronem, ale innych zdalnie sterowanych modeli.

Opracowanie:
Hażlach, Jastrzębska 17
tel. 33 856 97 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz