Materiał Partnera

Zabawki edukacyjne idealne dla dzieci

Zabawki edukacyjne idealne dla dzieci

Doskonałym połączeniem nauki i zabawy są zabawki edukacyjne. Atrakcyjny, kolorowy wygląd sprawia, że dziecko chce się nimi bawić, a przy okazji przyswaja podstawowe informacje dotyczące świata. Niektóre zabawki mogą poprawiać pamięć, inne uczą spostrzegawczości. Coraz popularniejsze stają się zabawki interaktywne, które świecą, migają, grają czy opowiadają bajki.

Układanki dla małych i dużych dzieci

Puzzle to  zabawa, która może towarzyszyć zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Rozwijają koordynację i motorykę dziecka. Dla maluchów przeznaczone są zestawy złożone z kilku elementów, które tworzą wyrazisty obrazek zwierzęcia lub pojazdu. Dzieci starsze bardziej zainteresują się puzzlami, na których będzie motyw Krainy Lodu, Królewny Śnieżki, Gwiezdnych Wojen czy popularnych seriali Disneya. Obrazki dodatkowo mogą być wyposażone w efekt 3D, dzięki czemu podczas poruszania gotowego obrazka, postacie będą zmieniały swoją pozycję. Puzzle to bardzo rozbudowany rodzaj zabawek edukacyjnych. Zabawa może polegać nie tylko na układaniu, ale również na dopasowaniu organów do ciała człowieka, planet do układu słonecznego czy zwierząt do farmy. 

Klocki rozwijające wyobraźnię

Podobnie jak puzzlami, małe jak i starsze dzieci lubią bawić się klockami. Do zabawy dla najmłodszych nadają się tylko duże klocki, które są dopasowane do ich rączek. Mogą być wykonane z pianki lub z plastiku. Starsze dzieci z pewnością zainteresują się klockami tematycznymi z marki Lego, Cobi czy Dromader, w których możemy znaleźć m.in. samochody, samoloty, helikoptery czy statki kosmiczne. Poszczególne elementy można łączyć na wiele sposobów, dzięki czemu zabawa za każdym razem będzie inna. Klocki stymulują wyobraźnię, ćwiczą umiejętności manualne, rozwijają kreatywność, wpływają na koncentrację, a przede wszystkim uczą myślenia przestrzennego.

Zabawki interaktywne

Wśród ofert zabawek dla dzieci pojawia się coraz więcej interaktywnych przedmiotów, które zachęcają do zabawy dźwiękiem, kolorami i ruchem. Stolik edukacyjny może pomagać dzieciom w nauce pierwszych liter, cyfr czy w poznawaniu wyglądu i odgłosów zwierząt. Do zabawek, które grają melodie i wypowiadają pierwsze słowa należą także pluszowe maskotki. Z jednej strony pełnią rolę przytulanek, a z drugiej stanowią pierwsze narzędzie do nauki. Dzięki kolorom i dźwiękom rozwijają zmysł wzroku i percepcję słuchową. Misie mogą śpiewać piosenki lub opowiadać bajki. Pracownik sklepu MaNusia w Warszawie dodaje:

Niektóre maskotki posiadają różne struktury materiału, dzięki czemu dodatkowo stymulują rozwój zmysłu dotyku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz