Artykuł sponsorowany

Za pomocą jakich technik uzdatnia się wodę? Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Krapkowicach

Za pomocą jakich technik uzdatnia się wodę? Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Krapkowicach

Woda jest nieodłącznym elementem życia. Choć zdecydowanie najbardziej kojarzy się z zastosowaniem spożywczym i trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy, to nie należy zapominać o tym, iż w wielu przypadkach na ogromną skalę wykorzystywana jest również w przemyśle. Ze względu na konkretne przeznaczenie, woda musi charakteryzować się określonymi właściwościami. Za pomocą jakich środków można tego dokonać? Pozyskiwaniem i uzdatnianiem wody zajmuje się Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Krapkowicach.

Metody uzdatniania wody pitnej

Nadanie wodzie cech, które spowodują, iż będzie się ona nadawała do spożycia to przede wszystkim skomplikowany i wieloetapowy proces. Aby okazał się on jak najskuteczniejszy, w pierwszej kolejności należy ustalić, z jakiego typu zanieczyszczeniem ma się do czynienia. Dopiero później, po zapoznaniu się z wynikami laboratoryjnymi, można dostosować konkretną metodę oczyszczania. Do najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie z pewnością należy zastosowanie filtrów mechanicznych, umożliwiających pozbycie się różnego rodzaju zawiesin, piasku, a także utlenionych związków żelaza, w związku z czym woda staje się czysta i może trafić do gospodarstw domowych. Nowoczesne filtry spotkać można zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach przemysłowych.

Kolejną metodą uzdatniania wody jest odżelazianie i odmanganianie, mające na celu znaczącą poprawę koloru, zapachu i przejrzystości wody. Do uzdatniania stosuje się także węgiel aktywny, który pozwala pozbyć się związków chloru oraz zanieczyszczeń organicznych.

Uzdatnianie wody dla przemysłu

W zależności od miejsca ujęcia, woda może być zanieczyszczona wieloma substancjami. W zdecydowanej większości przypadków są to substancje, występujące w środowisku naturalnym lub te, do których powstania przyczyniła się działalność człowieka. Zetknąć można się głównie z przekroczeniem norm amoniaku, azotanów, czy żelaza. Uzdatnienie wody, również w przypadku przemysłu, staje się koniecznością. Na potrzeby przemysłowe woda poddawana jest przede wszystkim dezynfekcji chemicznej, do której zaliczyć należy ozonowanie, fluorowanie, chlorowanie i oczyszczanie za pomocą promieni ultrafioletowych. Na specjalną uwagę zasługuje także technika odwróconej osmozy, którą stosuje się do odsalania wody morskiej.

W razie wątpliwości co do tego, która z metod okaże się najlepsza, a co za tym idzie, najwydajniejsza do konkretnych potrzeb, warto zasięgnąć porady specjalistów, do których zdecydowanie zalicza się firma Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Krapkowicach. Dzięki swojej rzetelności, umiejętności podejścia do każdego ze zleceń w sposób indywidualny, firma od lat zapewnia wszystkim swoim klientom kompleksowe wsparcie w zakresie usług wodociągowych i kanalizacyjnych. Inwestorzy mogą liczyć na bardzo rozbudowaną ofertę asortymentową oraz usługową w bardzo korzystnych cenach.

Pozostała oferta Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Krapkowicach

Ta działająca od 1992 roku firma oferuje szeroki zakres usług. Przede wszystkim zajmuje się eksploatacją sieci wodociągowych i kanalizacyjnych: pozyskuje, uzdatnia wodę i dostarcza ją świeżą i czystą do gospodarstw domowych. Zajmuje się również obsługą systemu kanalizacji sanitarnej. Odprowadza ścieki do oczyszczalni, gdzie pooddawane są profesjonalnym procesom oczyszczania. Podsumowując, Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Krapkowicach zajmuje się dostawą wody i odprowadzeniem ścieków na terenie Miasta i Gminy Krapkowice.

Opracowanie:
Krapkowice, Czecha 1
tel. 77 466 16 87
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz