Materiał Partnera

Za pomocą jakich technik uzdatnia się wodę?

Za pomocą jakich technik uzdatnia się wodę?
Woda jest nieodłącznym elementem życia. Choć zdecydowanie najbardziej kojarzy się z zastosowaniem spożywczym i trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy, to nie należy zapominać o tym, iż w wielu przypadkach na ogromną skalę wykorzystywana jest również w przemyśle. Ze względu na konkretne przeznaczenie, woda musi charakteryzować się określonymi właściwościami. Za pomocą jakich środków można tego dokonać?

Metody uzdatniania wody pitnej

Nadanie wodzie cech, które spowodują, iż będzie się ona nadawała do spożycia to przede wszystkim skomplikowany i wieloetapowy proces. Aby okazał się on jak najskuteczniejszy, w pierwszej kolejności należy ustalić, z jakiego typu zanieczyszczeniem ma się do czynienia. Dopiero później, po zapoznaniu się z wynikami laboratoryjnymi, można dostosować konkretną metodę oczyszczania. Do najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie z pewnością należy zastosowanie filtrów mechanicznych, umożliwiających pozbycie się różnego rodzaju zawiesin, piasku, a także utlenionych związków żelaza.

Nowoczesne filtry spotkać można zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach przemysłowych. Kolejną metodą uzdatniania wody jest odżelazianie i odmanganianie, mające na celu znaczącą poprawę koloru, zapachu i przejrzystości wody. Do uzdatniania stosuje się także węgiel aktywny, który pozwala pozbyć się związków chloru oraz zanieczyszczeń organicznych.

Uzdatnianie wody dla przemysłu

W zależności od miejsca ujęcia, woda może być zanieczyszczona wieloma substancjami. W zdecydowanej większości przypadków są to substancje, występujące w środowisku naturalnym lub te, do których powstania przyczyniła się działalność człowieka. Zetknąć można się głównie z przekroczeniem norm amoniaku, azotanów, czy żelaza. Uzdatnienie wody, również w przypadku przemysłu, staje się koniecznością. Na potrzeby przemysłowe woda poddawana jest przede wszystkim dezynfekcji chemicznej, do której zaliczyć należy ozonowanie, fluorowanie, chlorowanie i oczyszczanie za pomocą promieni ultrafioletowych. Na specjalną uwagę zasługuje także technika odwróconej osmozy, którą stosuje się do odsalania wody morskiej.

W razie wątpliwości co do tego, która z metod okaże się najlepsza, a co za tym idzie, najwydajniejsza do konkretnych potrzeb, warto zasięgnąć porady specjalistów, do których zdecydowanie zalicza się firma Dream Water. Dzięki swojej rzetelności, umiejętności podejścia do każdego ze zleceń w sposób indywidualny, firma od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie usług wodociągowych i kanalizacyjnych. Inwestorzy mogą liczyć na bardzo rozbudowaną ofertę asortymentową oraz usługową w bardzo korzystnych cenach.

Opracowanie:
Radom, Wośnicka 36/38 lok. 1
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz