Materiał Partnera

Z jakimi problemami warto wybrać się do laryngologa?

Z jakimi problemami warto wybrać się do laryngologa?

Laryngologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób narządów głowy i szyi. Lekarze tej specjalności wykonują również wiele drobnych zabiegów, takich jak np. korekta przegrody nosowej. Do zadań laryngologa należy badanie i leczenie narządów, które odpowiadają za zmysł smaku, węchu czy równowagi. Takie problemy rozwiązuje również gabinet laryngologiczny Grzegorza Barcińskiego.

Jakie choroby leczy laryngolog?

Laryngolog (otolaryngolog) jest lekarzem zaliczanym do grupy najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych specjalności medycznych – obok pediatry, internisty czy okulisty. Nie tylko leczy sezonowe infekcje oraz pomaga w zwalczaniu alergii i usprawnianiu zmysłów. Jest też jest jednym ze specjalistów, który wykonuje badania niezbędne w procesie starania się o pracę czy prawo jazdy. Laryngologa bardzo często odwiedzają również rodzice z małymi dziećmi, u których przerośnięte migdałki lub niemijający katar są powodem do specjalistycznej interwencji. Zarówno te, jak i wiele innych problemów, rozwiązuje dr Grzegorz Barciński. Gabinet laryngologiczny w Gdyni to miejsce, w którym pomoc mogą uzyskać pacjenci z zaburzeniami słuchu czy katarem siennym. Do wizyty u lekarza specjalisty powinny też skłonić:

  • dolegliwości uszne – szumy, uczucie zatkania, ból, pogorszenie słuchu,
  • długo utrzymująca się chrypka,
  • przewlekły katar,
  • powtarzające się bóle gardła,
  • chrapanie,
  • zawroty i nawracające bóle głowy,
  • zaburzenia smaku, węchu i równowagi,
  • zaburzenia połykania,
  • krwawienia z nosa,
  • oddychanie przez usta.


Profesjonalna diagnostyka i zabiegi w gabinecie laryngologicznym

Dr Grzegorz Barciński prowadzi swój gabinet laryngologiczny w Gdyni od 2000 roku, ale doświadczenie zawodowe zdobywał znacznie wcześniej. Dzięki temu jest dziś wykwalifikowanym specjalistą, który rozwiązuje wiele problemów zdrowotnych swoich pacjentów.  Poza profilaktyką i diagnostyką jego gabinet jest przystosowany do wykonywania drobnych zabiegów laryngologicznych, takich jak: usuwanie zmian skórnych i ciał obcych, płukanie uszu i zatok, eliminowanie ropni, krwiaków i kaszaków czy paracenteza. Jedną z technik wspomagających, jaką wykorzystuje się w gabinecie, jest badanie audiometryczne. Pozwala ono lekarzowi na miejscu dokonać oceny przewodnictwa kostnego i powietrznego ucha oraz opracować metody leczenia problemu.

Dr Grzegorz Barciński jest wysokiej klasy specjalistą, który nie tylko zdobył doświadczenie kliniczne, ale też opublikował wiele prac ze swojej dziedziny. Swoim pacjentom oferuje również wsparcie na sali operacyjnej, wykonując skomplikowane zabiegi eliminujące problem chrapania czy częstych infekcji. Uzupełnieniem oferty gabinetu laryngologicznego są badania logopedyczne oraz trening sprawności narządów mowy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz