Materiał Partnera

Z jakich materiałów wykonane są nowoczesne koce?

Z jakich materiałów wykonane są nowoczesne koce?

Koc to ważny element wyposażenia każdego domu. Jest niezastąpiony w chłodne jesienne wieczory, gdy delektujemy się kubkiem ciepłej herbaty i dobrą książką. Przydaje się też podczas rodzinnych wypraw do parku, gdzie możemy urządzić piknik. Warto zatem zadbać, aby w naszym mieszkaniu znalazło się przynajmniej kilka. Z jakich materiałów może być wykonany koci i na jaki warto się zdecydować?

Koce z mikrofibry

Mikrofibra to wykorzystywany stosunkowo od niedawna materiał powstały przy użyciu nowoczesnych technologii. Mikrowłókna poliestrowe i poliamidowe, z których jest zrobiona, są trzydzieści razy cieńsze od włókien bawełny. Dzięki temu materiał „oddycha” równie dobrze co materiały naturalne. Koce z mikrofibry są lekkie oraz stosunkowo cienkie, ponieważ cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ich powierzchnia natomiast jest gładka i miękka w dotyku. Ważną zaletą tego materiału jest wysoka trwałość – koce te możemy bez obaw prać w pralce.

Koce polarowe

Polar to rodzaj dzianiny wykonanej z PET, czyli politereftalanu etylenu lub innych tworzyw sztucznych. Jego parametry termoizolacyjne są zauważalnie niższe niż w przypadku mikrofibry – koc o tej samej grubości będzie słabiej trzymał ciepło. Koce polarowe z wyglądu przypominają koce wełniane właśnie ze względu na grubość włókien. Jest to materiał rozciągliwy, który z czasem może stracić swój kształt. Ma też tendencję do mechacenia się. Nadal jednak jest one jednak niezwykle popularny.

Koce tkane

Tradycyjne rozwiązania sprawdzają się zawsze. Nowoczesne technologie pozwalają stworzyć produkty wysokiej jakości poprzez połączenie materiałów znanych od dawna z nowoczesnymi. Koce tkane wykonane z bawełny, akrylu oraz poliestru łączą tradycję z nowoczesnością, co jest rozwiązaniem optymalnym dla naszego komfortu.

Wybór odpowiedniego koca

Każdy materiał ma swoje zalety oraz wady, co musimy wziąć pod uwagę przy wyborze koca. Decyzję powinniśmy przy tym podjąć na podstawie naszych potrzeb i przeznaczenia. A to może być różne, koce bowiem sprawdzają się w rozmaitych sytuacjach i okolicznościach. Są nieodłącznym elementem łóżka, znajdziemy je na kanapie czy fotelu w salonie, zabieramy na piknik. Możemy otulić się kocem w chłodny wieczór lub spać pod nim w ciepłą noc.

Wybrany materiał musi być przede wszystkim bezpieczny. Ogromne możliwości produkcyjne w zakresie koców sprawiają, że coraz częściej firmy decydują się na tworzenie koców reklamowych za pośrednictwem producentów koców na zamówienie takich jak Pure Design. W ofercie firmy znajdziemy zarówno koce reklamowe z wymienionych wyżej materiałów, koce piknikowe z pełnym nadrukiem czy okrągłe, jak i odzież reklamową. W przypadku tkanin wykorzystywanych w produktach promocyjnych należy zadbać, aby nie stanowiły one zagrożenia dla alergika i zwrócić uwagę, by przędza, z jakiej jest wykonany koc, spełniała odpowiednie standardy potwierdzone certyfikatem Oeko-Tex 100.

Opracowanie:
Kraków, al. 29 Listopada 94C
tel. 508 228 261
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz