Materiał Partnera

Z jakich elementów składa się spryskiwacz ogrodowy?

Z jakich elementów składa się spryskiwacz ogrodowy?

Spryskiwacze ogrodowe składają się z wielu elementów, które bez problemu możemy wymienić, nie zmieniając całego sprzętu. Dlatego warto cały zestaw kupować u jedno producenta zraszaczy ogrodowych, aby w razie usterki lub potrzeby wymiany, do niego się kierować. Jakie części wyróżniamy w spryskiwaczach ogrodowych oraz jakie rodzaje filtracji spotykamy w zraszaczach ogrodowych?

Części wymienne w spryskiwaczach ogrodowych

Sam spryskiwacz składa się z kilku możliwych do wymiany części, takich jak pompka; zawór bezpieczeństwa; wężyk, który podaje ciecz; uchwyt lancy i lanca teleskopowa; zespół końcówki lancy, filtry ssawne, sita wlewowe (duże, średnie, płaskie), zawory pompy, filtry zaworu metalowego i filtry sterujące, łączniki ssaka, krążki oporowe..  Jeżeli więc, któraś z części się zużyje i będzie potrzebna wymiana, możemy skierować się do producenta spryskiwaczy ogrodowych oraz producenta części wymiennych do spryskiwaczy typu Ravbod. Elementy filtrujące do opryskiwaczy, sita. Wszystkie części zamienne wykonane są z wysokiej jakości materiałów.  Poza wyżej wymienionymi częściami, aby prawidłowo nawodnić rośliny czy trawnik, potrzebujemy jeszcze rury, które odprowadzają wodę; zawory, które zezwalają na otwarcie i zamknięcie przepływu wody, studzienki, czy nawet sterowniki, dzięki, którym mamy możliwość zaprogramowania cyklu nawadniania.

Rodzaje filtrów w spryskiwaczach

Warto wspomnieć, że w zależności od rodzaju wody używanej do nawodnienia, mamy różne rodzaje zanieczyszczeń, które są eliminowane w filtrach spryskiwaczy. Wyróżniamy kilka rodzajów filtrów, najczęściej spotykane i najprostsze to filtry siatkowe. Sprawdzają się przy wodach o małej ilości zanieczyszczeń. Są stosowane głównie przy zraszaczach (także w wersji mikro). Bardziej skomplikowanymi są filtry dyskowe zbudowane z wyżłobionych dysków z tworzywa. Filtry siatkowe zdecydowanie wystarczą na potrzeby domowych ogrodów. Często używane są także filtry ssawne, w których pompa zasysa zanieczyszczenia, dzięki czemu nie mają one możliwości dostać się do pompy. Można zakupić także specjalne filtry czyszczące. Dzięki omawianym artykułom ogrodowym nasz ogród będzie wyglądał kwitnąco, a my zaoszczędzimy nasz cenny czas na podlewaniu naszych roślin samodzielnie po grządce.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz