Materiał Partnera

Z czego zbudować ogrodzenie panelowe?

Z czego zbudować ogrodzenie panelowe?

Drewno, beton, metal. To materiały z jakich są wytwarzane ogrodzenia. Można łączyć je z sobą w dowolny sposób, dopasowując kolorem i stylem do estetyki otoczenia i posesji, tak, by wszystko tworzyła spójną aranżację. Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń, ale rosnącą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe, oferowane w Mont-Płot. Szybki montaż i przystępna cena są powodem, że korzysta z nich coraz więcej osób.

Ogrodzenia panelowe są tworzone z gotowych elementów, które składa się w całość w dość krótkim czasie. System taki składa się z słupków, przęseł, łączników oraz mocowań wraz z furtką i bramą. Są świetną alternatywą dla wszystkich ogrodzeń, które wymagają wiele pracy, wykorzystania sporej ilości materiałów budowlanych oraz poświęcenia czasu na ich wykonanie. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co dodatkowo wpływa na decyzję o ich zakupie.

Jaki materiał na ogrodzenie?

Wszystko zależy od twoich preferencji. Każdy z materiałów, wykorzystywanych do budowy ogrodzeń panelowych, może zostać dopasowany zarówno do klasycznego, jak też nowoczesnego stylu. Metalowe ogrodzenia zazwyczaj są ocynkowane i malowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na różne warunki atmosferyczne. W prostej formie składają się z poprzecznie lub pionowo ustawionych prętów. Klasyczne metalowe ogrodzenia panelowe śmiało mogą naśladować płoty z kutego żelaza. Nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale są też ozdobą posesji. Mogą być proste, ze zdobieniami. Ogrodzenia panelowe są wykonywane również z betonowych paneli, które mogą imitować kamień, cegłę lub drewno. Dzięki zbrojeniu ze zgrzanych żebrowanych prętów, są bardzo mocne, trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Mogą być ażurowe lub pełne, z przęsłami betonowymi albo metalowymi. Panele takie można malować specjalną farbą do betonu. Drewno jest kolejnym materiałem wykorzystywanym do budowy ogrodzeń panelowych. Drewniane ogrodzenia są ładne, wyglądają estetycznie i bardzo klasycznie, co nie zmienia faktu, że nadają się też do nowoczesnych obszarów. Odpowiednio zaimpregnowane mogą posłużyć przez długie lata. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie materiałów. Bardzo nowocześnie będzie prezentowało się panelowe ogrodzenie drewniane z metalowymi słupkami i łącznikami.

Furtki i bramy

Kiedy stawiamy ogrodzenie należy pamiętać o doborze odpowiedniej furtki i bramy. W Mont-Płot dostępne są ocynkowane i pomalowane proszkowo furtki metalowe. Na indywidualne zamówienie klienta, firma jest w stanie stworzyć najbardziej wymyślną furtkę. Najpierw należy ustalić wymiary furtki, po jej produkcji następuje ocynkownie i lakierowanie proszkowe, a potem przychodzi kolej na montaż furtki. Wybierając bramę, warto zastanowić się jaki rodzaj będzie nam potrzebny. Czy potrzebujemy bramę automatyczną czy nie. Czy mato być brama przesuwna, a może jakaś inna, np. brama garażowa? Proces jej produkcji wygląda podobnie jak w przypadku furtek. Firma Mont-Płot może także zamontować zakupioną w innym miejscu bramę, ale wtedy daje gwarancję tylko na sam montaż. Zajmuje się również profesjonalnym demontażem i utylizacją ogrodzeń panelowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz