Artykuł sponsorowany

Z czego składa się dodatkowy zestaw nagłośnienia samochodowego?

Z czego składa się dodatkowy zestaw nagłośnienia samochodowego?

Słuchanie muzyki w trakcie podróżowania samochodem to dla wielu kierowców bardzo ważna kwestia. Pozwala odprężyć się podczas jazdy i jednocześnie zachować koncentrację. Właściciele pojazdów chcący zadbać o jak najlepszą jakość dźwięku w swoim aucie powinni zdecydować się na montaż dodatkowych elementów nagłośnienia. O jakich konkretnie podzespołach mowa?

Czym kierować się przy wyborze głośników samochodowych?

Znajdujące się m.in. w drzwiach głośniki samochodowe to jedne z najważniejszych elementów systemu nagłośnienia w autach. To właśnie od nich uzależniona jest jakość dźwięku, który rozchodzi się wewnątrz kabiny pojazdu. Przy montażu dodatkowego zestawu nagłośnienia zacznijmy od wymiany fabrycznych głośników w drzwiach na modele o lepszych parametrach. Kluczowym z nich jest w tym wypadku moc mierzona w watach oraz wartość maksymalnej obsługi mocy, czyli RMS. Przy montażu nowych głośników dobrym pomysłem będzie również wygłuszenie drzwi wykorzystując do tego celu specjalistyczne maty.

Należy jednak pamiętać, że elementy te powinny być dopasowane do konkretnego modelu samochodu. Pozwoli to uniknąć problemów z modyfikacją tapicerki. Moc znamionową RMS trzeba dopasować także do możliwości radia – dobre nagłośnienie wymagać będzie także odpowiedniego wzmacniacza. Znaleźć je można w ofercie firmy Essa, która zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy elementów nagłośnienia samochodowego. Jakie z nich jeszcze warto zakupić oraz czym kierować się przy ich wyborze?

Wzmacniacze i skrzynie basowe – jak wybrać właściwe?

Instalacja dodatkowych elementów nagłośnienia w samochodzie to jednocześnie konieczność zapewnienia im pracy w stabilnych warunkach. Zadbać o to można poprzez montaż wzmacniacza zewnętrznego. W tym wypadku przy zakupie dobrze jest sprawdzić moc wyjściową urządzenia i jego stabilność. Dla wielu miłośników niefabrycznych zestawów nagłośnienia samochodowego kluczowym podzespołem są również skrzynie basowe, określane także potocznie jako tuby.

Jest to zdecydowanie największy element całego układu, który umieszcza się przeważnie w bagażniku auta. Sporych rozmiarów głośnik niskotonowy umieszczony w zabudowie z MDF będzie w tym wypadku najlepszym wyborem. Co ciekawe, na rynku dostępne są modele skrzyń basowych z wbudowanym wzmacniaczem. Są to subwoofery aktywne, które stanowią swego rodzaju kompromis przy budowie dodatkowego nagłośnienia samochodowego. Zakup osobnego wzmacniacza i wybór skrzyni pasywnej będzie z pewnością rozwiązaniem droższym, ale gwarantującym znacznie lepszą jakość odtwarzanego dźwięku.

Opracowanie:
Rzeszów, Robaka 7
tel. 17 857 58 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz