Materiał Partnera

Z biurem podróży nie tylko na wczasy

Z biurem podróży nie tylko na wczasy

Nowoczesne biura podróży systematycznie rozszerzają ofertę swoich usług, dostosowując się zarówno do oczekiwań klientów, jak i do możliwości stwarzanych przez rynek. Poza tradycyjnymi wyjazdami wakacyjnymi na wczasy w ofercie znalazło się wiele innych możliwości podróżowania i wypoczynku.

Wycieczki docelowe i objazdowe

Pojęcie biura podróży nierozerwalnie wiąże się z przemieszczaniem, a chociaż głównie kojarzy się je z turystyką i zwiedzaniem lub wypoczynkiem dla przyjemności, to firmy tego typu posiadają też w swojej ofercie wiele propozycji dla biznesu, do których zalicza się na przykład wyjazd na konferencję branżową czy spotkanie integracyjne. Jedną z turystycznych form podróżowania są wycieczki. To opcja wykorzystywana bardzo często przez osoby samotne, starsze lub ceniące komfort, jaki zapewnia pełna organizacja przejazdu i pobytu, dzięki której nie trzeba martwić się o nocleg, wyżywienie czy sposób przemieszczania się. Biura podróży organizują wycieczki docelowe, z kilkoma noclegami w tym samym hotelu i opcją zwiedzania okolicy lub jednego dużego miasta, a także wycieczki objazdowe. Te ostatnie sprowadzają się do pokonywania określonej trasy, wzdłuż której wyznaczono atrakcyjne turystycznie przystanki. Wycieczki objazdowe umożliwiają na przykład poznanie danego kraju albo mają charakter tematyczny.

Oferta dla dzieci i młodzieży

Biura podróży od lat już przygotowują specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży, a także dla szkół czy przedszkoli. Podstawową formą takiego wypoczynku są kolonie letnie, obozy młodzieżowe i zimowiska, na które rodzice mogą zapisać swoją pociechę korzystając z odpowiedniego formularza. Zapisanie na kolonie przypomina wykupienie wczasów w biurze i wymaga jedynie posiadania odpowiednich środków finansowych oraz oczywiście akceptacji zaproponowanego miejsca. Współczesne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży są zwykle bardzo atrakcyjne, a te organizowane przez biuro As-Tur 4 i podobne placówki przewidują wiele atrakcji, od wycieczek po ofertę sportową i rozrywkową. Odrębną kategorię ofert dla dzieci i młodzieży stanowią wycieczki szkolne oraz zielone szkoły organizowane do miejsc atrakcyjnych turystycznie lub stwarzających możliwość edukacji w terenie.

Pielgrzymki z biurem podróży

Jedną z propozycji wyjazdów, jaką oferują dzisiejsze biura podróży, są pielgrzymki religijne organizowane zarówno do krajowych sanktuariów, jak i miejsc kultu w całej Europie. Tego typu wyjazdy organizowane są zarówno w formie objazdowej, obejmując na swojej trasie kilka ważnych dla wiernych miejsc świętych, jak i w formie docelowej. Kilkudniowe wycieczki odbywają się nie tylko do miejsc na terenie Polski, ale również do innych państw europejskich, śladami znanych świętych lub do miejsc o wyjątkowym znaczeniu religijnym, jak Lourdes czy Santiago de Compostela. Biura podróży oferują również wycieczki pielgrzymkowe z możliwością kilkudniowego wypoczynku w miejscach atrakcyjnych turystycznie, dzięki czemu można połączyć dwa cele w jednym wyjeździe, udając się na wczasy i jednocześnie poświęcając czas na odwiedzenie sanktuarium.

Opracowanie:
Jelenia Góra, pl. Niepodległości 6
tel. 75 752 24 31
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz