Materiał Partnera

York w domu – jakie akcesoria będą potrzebne?

York w domu – jakie akcesoria będą potrzebne?

Yorki są wspaniałymi psami, które bardzo przywiązują się do swoich właścicieli i darzą ich bezgraniczną miłością. Jest to rasa bardzo popularna w Polsce, głównie dzięki swoim niewielkim rozmiarom. York będzie dobrze czuł się w domu jednorodzinnym z ogrodem, ale też małe mieszkanko w bloku stanowi dla niego wystarczającą przestrzeń. Decydując się na zakup takiego psa, musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Co koniecznie trzeba kupić?

Legowisko

Każdy pies powinien mieć w domu miejsce, które będzie przeznaczone tylko dla niego. Choć większość właścicieli ochoczo godzi się dzielić łóżko z czworonożnym przyjacielem, zakup odpowiedniego legowiska jest jak najbardziej wskazany. Wybierając produkt dla malutkiego jeszcze yorka, nie decydujmy się na drogie legowisko. Szczeniaki mają tendencję do gryzienia różnych przedmiotów, więc psie łóżko z pewnością nie przetrwa w całości fazy dorastania. W porządny model warto zainwestować, gdy psiak osiągnie już dojrzałość.

Miseczki

Jak przekonuje specjalista ze sklepu i salonu pielęgnacji dla małych ras „York” – najlepiej zaopatrzyć się w trzy miseczki – jedną na wodę, drugą na suchą karmę i trzecią na mokre jedzenie. Należy pamiętać, by akcesoria tego typu utrzymywać w bezwzględnej czystości. Niedopuszczalne jest pozostawienie niedojedzonej mokrej karmy na dłużej, gdyż bardzo szybko rozwiną się w niej bakterie, które mogą doprowadzić u psiaka do dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Miski powinny być myte po każdym skończonym karmieniu, a woda musi być często wymieniana na świeżą.

Szelki, obroża, smycz

Aby podczas spaceru nasz pupil był bezpieczny potrzebować będziemy obroży, smyczy lub szelek. Małemu yorkowi wystarczy smycz o długości jednego metra oraz szelki dla małych ras. Gdy czworonóg podrośnie, możemy zdecydować się na smycz automatyczną. Gadżety dla psów tego typu wyróżniają się nie tylko dużą funkcjonalnością, ale też ponadprzeciętną estetyką wykonania i interesującym designem.

Artykuły pielęgnacyjne

Yorki to pieski, które wymagają profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Konieczne jest strzyżenie i trymowanie ich sierści, które wykonuje się w salonach psiej urody. W domowym zaciszu musimy jednak zadbać o dobrą kondycję sierści naszego przyjaciela. W tym celu warto zaopatrzyć się w szczotki do wyczesywania futerka, specjalne szampony dla psów i nożyczki do skracania pazurów.

Zabawki

Warto, by pupil miał kilka swoich zabawek, na których będzie mógł dać upust swojej energii. Idealne będą gryzaki, piszczące piłeczki czy gumowe kości. Lepiej unikać zwykłych pluszaków, które nie są przeznaczone dla zwierząt do zabawy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz