Materiał Partnera

X zalet przedszkoli prywatnych

X zalet przedszkoli prywatnych

Rozpoczęcie przygody z przedszkolem jest dla kilkuletnich maluchów wielkim przeżyciem. Dzieci powinny czuć się w takiej placówce dobrze, móc się świetnie bawić, a także każdego dnia poznawać świat. Dlatego rodzice muszą bardzo dokładnie przemyśleć kwestię wyboru przedszkola dla swoich pociech. Jedną z opcji są placówki prywatne. Jakie mają one zalety?

Kameralne grupy

Grupy w przedszkolach prywatnych są najczęściej dużo mniejsze niż w placówkach państwowych. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia maluchów, którymi do tej pory zajmowali się jedynie rodzice. Najmłodsi potrzebują sporo uwagi i zainteresowania ze strony wychowawców przedszkolnych. Jest to możliwie tylko wtedy, gdy grupa jest na tyle mała, aby nauczyciel mógł poświęcić sporo czasu każdemu z podopiecznych. Placówki państwowe są najczęściej przepełnione, co nie sprzyja indywidualnemu podejściu do dzieci.

Ciekawe zajęcia dodatkowe

Na rozpoczęcie poznawania świata i naukę nigdy nie jest za wcześnie. Ważne jedynie, aby poziom zajęć był dostosowany do wieku najmłodszych. Dzieci, jeżeli zostaną odpowiednio zachęcone, już od pierwszych lat życia mogą uczyć się chociażby języka angielskiego. Oprócz zajęć językowych przedszkola prywatne proponują swoim podopiecznym dużo więcej. Przedszkolaki mogą uczestniczyć w dodatkowym programie obejmującym między innymi naukę tańca czy podstaw matematyki.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu prywatnym mają za zadanie przede wszystkim pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka i jeszcze lepiej przygotować je do dalszych etapów edukacji. Dlatego tak ważne są te wspomagające naukę pisania, czytania czy prawidłowej wymowy” – mówi specjalistka z Integracyjnego Przedszkola Tęczowa Przygoda.

Doskonałe wyżywienie

W przedszkolach prywatnych ogromny nacisk kładzie się na dietę maluchów. Jest ona dostosowana do ich wieku i uwzględnia wszystkie potrzeby żywieniowe rosnących maluchów. Przedszkola takie starają się również, aby wyrobić u najmłodszych pozytywne nawyki związane z jedzeniem. W związku z tym przedszkolaki są zachęcane do jedzenia owoców, warzyw i zdrowych przekąsek.

Wszechstronne wyposażenie

Dzieci, aby prawidłowo się rozwijać i uczyć, potrzebują jak najlepszych warunków. W przedszkolach prywatnych można liczyć na to, że wszystkie sale będą znakomicie wyposażone. Znajdują się tam zabawki edukacyjne, sensoryczne czy zachęcające do aktywności ruchowej. Dzieci mają możliwość korzystania z różnorodnych materiałów plastycznych. Placówki te są także wyjątkowo urządzone – dzieci zachwycają kolorowe tapety, ściany oraz wesołe elementy dekoracyjne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz