Materiał Partnera

Wzorniki tkanin- gdzie najczęściej znajdują swoje zastosowanie?

Wzorniki tkanin- gdzie najczęściej znajdują swoje zastosowanie?

W wielu branżach stosuje się wzorniki tkanin, których zadaniem jest ułatwienie klientowi wyboru i zaprezentowanie pełnej oferty danego przedsiębiorstwa. Jak wiadomo- tkanina tkaninie nierówna, a dopasowanie motywu i kolorystyki do danego mebla czy przedmiotu jest kwestią bardzo istotną. Nikt nie lubi podejmować decyzji w ciemno, dlatego też wzorniki tkanin stanowią niezastąpioną pomoc. W jakiej formie najczęściej się je wykonuje?

Czym charakteryzuje się dobry wzornik tkanin?

Jak już wspomniano- wzorniki tkanin stosowane są w wielu branżach – możemy je spotkać w każdym sklepie z roletami, z wykładzinami czy meblami. Korzystają z nich pasmanterie oraz hurtownie materiałów. Wzorniki tkanin są również pomocne przy wyborze tapicerki samochodowej. Jak informuje specjalista z firmy Barbara, która zajmuje się produkcją wzorników tkanin różnego typu- materiały mogą być prezentowane w różnej formie. Klienci najczęściej wybierają formę leżącą, do której możemy zaliczyć katalogi tkanin, choć popularne są również wzorniki wiszące w postaci szali. Tak naprawdę konkretny wariant wzornika można dopasować do potrzeb i oczekiwań każdego klienta, tak by korzystanie z niego było wygodne. Czym powinien charakteryzować się dobrze przygotowany wzornik? Przede wszystkim powinien być poręczny. Poszczególne skrawki materiału muszą być zabezpieczone przed zabrudzeniem i zniszczeniem, co przedłuża trwałość wzornika. Całość powinna mieć solidną oprawę np. z litej, twardej tektury, oklejonej materiałami introligatorskimi. Ponadto wzornik materiałów powinien być łatwy do przechowywania- wszelkie urozmaicenia w postaci metalowych wieszaków są zawsze mile widziane przez kontrahentów. Jakie jeszcze rozwiązania stosuje się w tym zakresie?

Dodatki do wzorników tkanin

Prezentacja tkanin powinna być przede wszystkim łatwa i przyjemna. Klient musi mieć swobodny dostęp do każdego skrawka tkaniny, by móc ocenić jej kolorystykę, mięsistość, elastyczność oraz wiele innych parametrów. Z tego też powodu, producenci wzorników, stosują szereg udogodnień, które są odpowiedzią na potrzeby kontrahenta oraz jego zleceniobiorców. Są to między innymi metalowe lub plastikowe haki, które dzięki swojej odporności na uszkodzenia mechaniczne, przystosowane są do prezentacji materiałów. Do tworzenia wzorników tkanin wykorzystuje się również ozdobne śruby, wykonane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego lub metalu. Wszystkie dodatki tego typu służą do wieszania przyborników lub ułatwiają ich otwieranie się i zamykanie.

Opracowanie:
Ksawerów, Tymiankowa 23
tel. 603 675 735
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz