Materiał Partnera

Wysokiej jakości oleje i środki smarowe w ofercie firmy Dik-Oil

Wysokiej jakości oleje i środki smarowe w ofercie firmy Dik-Oil

Odpowiednie smarowanie jest podstawą właściwego funkcjonowania poszczególnych silników, maszyn czy urządzeń. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju specjalistyczne oleje, których dopasowanie jest niezwykle istotne. Firma Dik-Oil w swojej bogatej ofercie posiada produkty nie tylko dla motoryzacji, ale też np. przemysłu maszynowego czy rolnictwa. Co konkretnie obejmuje szeroki asortyment?

Odpowiednia praca silnika

Oleje najczęściej kojarzą się z motoryzacją i ich zastosowaniem w silnikach pojazdów. Praca jednostki napędowej jest skomplikowana i wymaga odpowiedniego smarowania, a spora ilość dostępnych gatunków olejów silnikowych może spowodować wybór niewłaściwego środka. Najczęściej dzieli się je na trzy rodzaje: syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne – produkty każdego typu znaleźć można w bogatej ofercie firmy Dik-Oil. Określona została także ich specyfikacja, co ułatwia dopasowanie odpowiedniego oleju silnikowego. Należy zwrócić uwagę szczególnie na klasę lepkości – to właśnie na jej podstawie dobierane są oleje do konkretnych jednostek napędowych. Jeżeli pojazd pochodzi z rynku wtórnego, to warto w trakcie zakupu dowiedzieć się od sprzedającego, jaki olej wykorzystywany był w silniku. Zakup właściwego środka doradzi ekspert z firmy Dik-Oil, która posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży olejów silnikowych i nie tylko. Szeroki asortyment obejmuje bowiem także oleje hydrauliczne i maszynowe. To specjalistyczne produkty, których dostosowanie ma niebagatelne znaczenie i wpływ na funkcjonowanie poszczególnych podzespołów.

Oleje nie tylko dla motoryzacji

Choć zapotrzebowanie przemysłu motoryzacyjnego na oleje jest ogromne, to wykorzystywane są one również w wielu innych urządzeniach czy komponentach. Firma Dik-Oil oferuje specjalistyczne produkty przeznaczone dla leśnictwa i ogrodnictwa. Szeroki asortyment zawiera wiele rodzajów tego typu środków, w tym również oleje przekładniowe i wielofunkcyjne. Dik-Oil na przestrzeni wielu lat działalności nawiązał współpracę z renomowanymi producentami, dzięki czemu sklep ten zaopatruje klientów jedynie w najwyższej klasy oleje. Rozbudowana oferta firmy Dik-Oil nie ogranicza się zatem jedynie do kilku najważniejszych produktów – obejmuje także oleje sprężarkowe i izolacyjne. Szeroką gamę dostępnych środków uzupełniają smary plastyczne, płyny do układów hamulcowych i chłodnic. Warto wiedzieć, że firma Dik-Oil gwarantuje swoim klientom również fachowe doradztwo. Spore doświadczenie oraz ogromna wiedza w zakresie olejów, środków smarowych czy płynów eksploatacyjnych pozwala z łatwością dopasować odpowiedni produkt do potrzeb klienta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz