Materiał Partnera

Wysokiej jakości drzwi i okiena drewniane

Wysokiej jakości drzwi i okiena drewniane

Oczekując od okien i drzwi drewnianych wysokiej odporności na warunki pogodowe, promieniowanie UV oraz dobrych parametrów termicznych musimy kupić je ze sprawdzonego źródła. Inwestując w nowoczesne rozwiązania, zyskamy drzwi, które cieszyć nas będą nie tylko nowoczesnym designem, ale również będą szczelne akustycznie, a właściwy montaż zapewni bezawaryjne funkcjonowanie na lata. Zobaczmy, jak wybrać dobrego dostawcę stolarki okiennej i drzwiowej?

Istotną rolę przy ocenie funkcjonalności drzwi i okien zastosowanych w naszych domach odgrywa montaż mechaniczny drzwi i okien. W przypadku drzwi zewnętrznych złe posadowienie drzwi może doprowadzić do ich poważnej usterki, a nawet konieczności całkowitej wymiany w dość krótkim czasie.

O czym trzeba pamiętać przed rozpoczęciem montażu drzwi zewnętrznych?

W teorii montaż drzwi nie jest skomplikowany, jednak wymaga on niezwykłej precyzji działania i znajomości pewnych technik montażu, wzięcia pod uwagę instrukcji montażu drzwi – zalecanej kolejności prac przez producenta.

Pod względem samego montażu drzwi nie ma znaczenia czy wymieniasz stare drzwi na nowe, czy montujesz je po raz pierwszy. Ważna jest znajomość technik montażu, jedyna różnica pomiędzy tymi przypadkami polegać będzie na przygotowaniu się do montażu drzwi.

Najbezpieczniej zarówno wybór odpowiedniego typu drzwi, jak i montaż powierzyć firmie specjalizującej się w projektowaniu, produkcji i montażu drzwi zewnętrznych. Przykładem takiej firmy jest firma Stolar-Hut sp.j. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy zależy nam na zachowaniu gwarancji na drzwi zewnętrzne oferowanej przez producenta drzwi. Samodzielny montaż drzwi zazwyczaj powoduje utratę gwarancji na drzwi zewnętrzne.

Sprawdź piony w ścianie, zbadaj oś symetrii, by uniknąć przemarzania

W zależności, czy w twoim domu posiadasz ścianę jedno-, dwu- bądź trójwarstwową rozkład temperatury przebiega inaczej i w innym miejscu przebiegać będzie oś symetrii przekroju ościeżnicy. Prawidłowo posadowiona ościeżnica, będzie znajdować się względem grubości ścian tam, gdzie przy temperaturze -15°C na zewnątrz, w ścianie mamy 0°C.

Jeśli mamy możliwość mocowania drzwi zewnętrznych równolegle z pracami wznoszenia ścian, wtedy do mocowania drzwi, użyje się kotw trwale połączonych z ościeżnicą, a gdy montaż drzwi przebiega po etapie budowy ścian, wtedy stosuje się dyble.

W momencie, kiedy osadzamy drzwi w istniejącym otworze drzwiowym (czy to wymieniając stare, czy przeprowadzając montaż nowych drzwi), stosujemy specjalne kołki montażowe rozporowe, dobierane do rodzaju muru, z jakim mamy do czynienia.

Zwróć uwagę na sposób otwierania się drzwi.

Ważną kwestią przy montażu drzwi jest wybór stosowanego sposobu otwierania się drzwi. W tym obszarze możemy wybrać pomiędzy dwoma rozwiązaniami:

  • Drzwiami otwieranymi do wewnątrz,

  • Drzwiami otwieranymi na zewnątrz.

W przypadku wymiany drzwi istnieje możliwość zmiany sposobu otwierania drzwi, jeśli tylko dysponujemy odpowiednią przestrzenią wokół ościeżnicy. Montując drzwi z firmą zewnętrzną, mamy gwarancję, że montowane drzwi będą w pełni sprawne, odpowiednich rozmiarów względem otworu drzwiowego. A do tego zostaną wykonane również prace wykończeniowe, które zazwyczaj obejmują obróbkę tynkarską i malowanie ościeży.

Opracowanie:
Ujsoły, Stolarska 3
tel. 33 864 71 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz