Materiał Partnera

Wysokiej jakości blachy perforowane – szerokie zastosowanie i bardzo dobre właściwości. Poznaj ofertę firmy Elka!

Wysokiej jakości blachy perforowane – szerokie zastosowanie i bardzo dobre właściwości. Poznaj ofertę firmy Elka!

Blachy perforowane cechują się niezwykle oryginalnym wyglądem, przez co znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Posiadają na całej swojej powierzchni otwory o różnym kształcie i wielkości. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w budownictwie, szczególnie do wentylowania pomieszczeń. Odbiorcom tego rodzaju blach jest także przemysł i rolnictwo. Dowiedz się więcej na temat perforowanych blach i poznaj ofertę rzetelnej firmy Elka.

Czym charakteryzują się blachy preferowane?

Blacha perforowana należy do blach ażurowych i jest niczym innym, jak arkuszem materiału, na którego całej powierzchni umieszcza się otwory o wybranym kształcie i wielkości. Można również zadecydować o tym, jaka będzie gęstość oczek. Najpopularniejsze są blachy perforowane o symetrycznym rozmieszczeniu otworów o kształcie okrągłym podłużnym lub kwadratowym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w zależności od zastosowania stworzyć na arkuszu blachy niesymetryczny wzór, a nawet odzwierciedlić za pomocą oczek zdjęcie, grafikę czy napis. Dzięki otworom blacha bez problemu przepuszcza ciepło oraz wilgoć, przez co staje się odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Można ją wykonać z różnych metali, jak i niemetali, a wybrany materiał może być również odporny w zależności od potrzeb, na korozję oraz różnego rodzaju środki chemiczne.

Gdzie blacha perforowana znajduje zastosowanie?

Ogólnie można również stwierdzić, że pomimo lekkości blach perforowanych cechują się one stosunkowo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz obciążenia. Sprawdzona firma Elka oferuje różnorodne blachy perforowane, których ostateczny wygląd zależy od grubości i rodzaju wyjściowego materiału. Istnieje możliwość dowolnego wyboru kolorystycznego. Duże zastosowanie ten rodzaj blachy znajduje w budownictwie przemysłowym i komercyjnym, do wykończenia wnętrz lub elewacji. Można z niej wykonywać również efektowne wykończenie podłóg czy ścian oraz balustrad schodowych czy tarasowych, ogrodzeń, a także osłon grzejnikowych. Ocynkowana blacha może być materiałem dźwiękoszczelnym do obudowywania hal.

Oprócz szeroko rozumianego budownictwa, blachy z otworami znajdują bardzo rozległe zastosowanie w branży przemysłowej, rolniczej oraz motoryzacyjnej, głównie jako elementy lub części różnych maszyn, w przypadku których efektywne odprowadzanie ciepła ma bardzo duże znaczenie do wydajnej pracy. Blacha otworowana znajduje też zastosowanie np. jako odbudowa komputera stacjonarnego oraz osłona wentylacyjna. Kolejnym niemniej istotnym rodzajem zastosowanie jest osłona dla oświetlenia przemysłowego, komunikacyjnego i ulicznego, a także możliwość wykonania półek i regałów do magazynów oraz sklepów. Nie sposób pominąć również zastosowania do konstrukcji różnego rodzaju sit oraz sitowników do czyszczenia zboża czy innych płodów rolnych. Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy blach perforowanych na indywidualne zamówienie, to warto skorzystać z oferty doświadczonej firmy Elka z miejscowości Pruszcz Gdański, która gwarantuje najwyższą jakość usług produktów ze stali nierdzewnej oraz metali nieżelaznych. 

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Komunalna 24
tel. 601 652 066
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz