Materiał Partnera

Wyroby ze stali - Eko-Elbud Łobasz Sp. z o.o. | Czym charakteryzują się pręty żebrowane?

Wyroby ze stali - Eko-Elbud Łobasz Sp. z o.o. | Czym charakteryzują się pręty żebrowane?

W budownictwie wykorzystywane są różne materiały budowlane. Często, zwłaszcza w budownictwie przemysłowym stosuje się jednocześnie np. beton i wysokiej jakości pręty żebrowane do budowy betonu zbrojonego. Pręty żebrowane z firmy Eko-Elbud Łobasz Sp. z o.o. są niezastąpione do wzmacniania konstrukcji budowlanych. Czym charakteryzuje się stal żebrowana?

Stal węglowa w budownictwie przemysłowym

Pręty żebrowane produkowane są z tzw. stali zbrojeniowej, która jest jakościową stalą węglową o wysokiej twardości, odporności na odkształcenia. Zaliczane są one do kategorii stali klasy A-II i A-III. Stal zbrojeniowa A-II wykorzystywana jest przy budowie zbrojeń nośnych, a stal A-III do głównych zbrojeń konstrukcji budowlanych. W połączeniu z betonem jest ona odporna nie tylko na odkształcenia, ale również na spękania w betonie. Pręty żebrowane najlepiej jest kupować w hurtowni razem z innymi materiałami do budowy, dodatkowo zwracając uwagę by tak jak w firmie Eko-Elbud Łobasz Sp. z o.o. była możliwość zamówienia transportu pod wskazany adres. Jest to o tyle istotne, że zwykle poza prętami żebrowanymi do realizacji inwestycji budowlanej potrzeba jest dodatkowo materiałów budowlano-inżynieryjnych, różnego rodzaju materiały budowlane, rury kanalizacyjne czy też innych wyrobów z betonu. Korzystając z jednego sprawdzonego punktu, możesz zaopatrzyć się nie tylko w wysokiej klasy materiały budowlane, ale również liczyć na wspomniany transport i usługi dźwigiem do 6 ton.

Dlaczego w żelbetonie stosuje się pręty żebrowane?

Pręty żebrowane, choć różnić się mogą od siebie średnicą, kształtem to pełnią one podobną funkcję. Wzmacniają budowaną konstrukcję. Bez względu na to czy zakupione zostaną w firmie Eko-Elbud Łobasz Sp. z o.o. jako pręty o przekroju okrągłym, czworokątnym lub sześciokątnym, każdy z rodzajów będzie posiadał niezbędne certyfikaty jakości i zachowanie wszelkich parametrów użytkowych stali zbrojeniowej. Co więcej, są one odporne na korozję, duże obciążenia statyczne, a do tego są to materiały tzw. ogniotrwałe.

Używając prętów żebrowanych w budowlance, stawiane są różne typy konstrukcji betonowych, które cechują się nadzwyczajną wytrzymałością. Co ważne beton zbrojony zbudowany z wykorzystaniem ich jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Biorąc pod uwagę przekrój prętów, można zauważyć, że w Eko-Elbud Łobasz Sp. z o.o., wytwarzane są one za pomocą walcowania lub ciągnienia. Do najczęściej stosowanych zastosowań prętów żebrowanych są zbrojenia konstrukcji budowlanych, konstrukcje żelbetowe, ale nie jedyne możliwości. Do innych produktów wytwarzanych ze stali nierdzewnej zaliczy można: ogrodzenia, bramy, kratownice czy balustrady. Stal zbrojeniowa użytkowana jest do budowy dróg i mostów, jak również wiaduktów, osłon akustycznych i systemów odwodnień, konstrukcji lotnisk czy platform wiertniczych.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Wawrzyniaka 24B
tel. 509 463 904
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz