Materiał Partnera

Wyroby włókiennicze – co warto wiedzieć o koronkach?

Wyroby włókiennicze – co warto wiedzieć o koronkach?
Koronka zdecydowanie potrafi przykuć naszą uwagę. Pomimo tego, że wiele produktów uszytych za pomocą tej właśnie metody ma zastosowanie czysto praktyczne, nie da się nie docenić walorów estetycznych, czy nawet artystycznych. Lekkość i elegancja koronki powodują, że mamy do czynienia z materiałem o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu. Co warto wiedzieć o procesie produkcji i jakie firmy są w stanie zagwarantować najwyższą jakość?

Czym jest koronka?

Jeżeli chodzi o wyznaczniki definicyjne, to koronka jest niczym innym niż ażurową plecionką wykonaną z nici bawełnianych lub lnianych. Jej produkcja może odbywać się zarówno przy pomocy nowoczesnych maszyn przemysłowych, co stosowane jest oczywiście w skali masowej, jak i ręcznie. Specjaliści z branży postanowi dokonać jednak wyraźnego podziału koronki ze względu na sposób wykonania i wygląd. Taki stan rzeczy powoduje, że zdecydowanie najczęściej możemy spotkać się z koronką szydełkową, igłową i klockową.

Wspomnieć trzeba także o koronkach siatkowych, frywolitkach oraz koronkach teneryfowych – wykonywanych przy użyciu specjalnej foremki i igły. Bez względu na rodzaj, produkty koronkowe zachwycają przede wszystkim ilością detali oraz stopniem skomplikowania. Świetnie sprawdzają się w roli akcesoriów dekoracyjnych i potrafią nadać każdemu wnętrzu absolutnie unikalnego wyglądu. Doskonałym przykładem są tutaj serwety. Gdzie jeszcze koronka świetnie spełni swoją funkcję?

Bielizna koronkowa

Różnego rodzaju koronek używa się głównie podczas produkcji bielizny damskiej. Charakteryzuje się ona subtelną lekkością, a także ponadczasową elegancją. Choć struktura koronki może sprawiać wrażenie niezwykle delikatnej i podatnej na uszkodzenia, to prawda okazuje się jednak zupełnie inna. Bielizna koronkowa od lat należy do jednej z najczęściej wybieranej przez kobiety, które zawsze chcą się czuć wyjątkowo. Dobrze sprawdza się podczas codziennego użytkowania, aczkolwiek nie sprawdzi się podczas zmagań sportowych. Z koronki produkuje się również bieliznę okazjonalną, w tym przede wszystkim ślubną. O tym, czy dany produkt będzie można uznać za wysokojakościowy, decyduje wiele zależnych od siebie czynników.

Od zastosowanego materiału zasadniczego, aż po sposób wykonania. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na ofertę wyróżniających się producentów i dystrybutorów, do których zdecydowanie zalicza się firma Natural, która od lat zajmuje się nie tylko wytwarzaniem bielizny, ale także kompleksowym zaopatrzeniem branży bieliźniarskiej. W szerokiej ofercie asortymentowej znaleźć można m.in. pleny elastyczne, żabki do pasów, hafty, ramiączka i pasy.
Opracowanie:
Białystok, Handlowa 7
tel. 574 444 690
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz