Materiał Partnera

Wyroby stalowe w rozbudowanej ofercie firmy KKS Steel

Wyroby stalowe w rozbudowanej ofercie firmy KKS Steel

Stal to jeden z materiałów najczęściej wykorzystywanych do produkcji wszelkich elementów stosowanych m.in. w budownictwie. To właśnie dzięki stalowym wyrobom wzmacniane są najważniejsze punkty konstrukcyjne obiektów, a także poszczególne fragmenty maszyn i urządzeń. Firma KKS Steel to renomowany producent tego typu elementów – co konkretnie znajduje się w jego obszernej ofercie?

Pręty, rury i nie tylko

Do najczęściej wybieranych elementów stalowych zaliczają się pręty. W tym wypadku ważne jest wybranie odpowiedniego gatunku stali, z którego dany wyrób zostanie stworzony. Renomowany producent, firma KKS Steel, proponuje swoim klientom wysokiej jakości pręty żaroodporne. Zastosowanie materiału żarowytrzymałego daje możliwość eksploatacji wyrobu w bardzo trudnych warunkach, gdzie dochodzi do utleniania gazów, a tym samym powstawania korozyjnego oddziaływania. Wysokie temperatury będące jedną z przyczyn pojawiania się korozji chemicznej nie stanowią problemu dla prętów żaroodpornych oferowanych przez firmę KKS Steel.

Ten renomowany producent ze stali żarowytrzymałej produkuje również różnego rodzaju rury. Proponowane przez KKS Steel materiały hutnicze wytwarzane są też ze stali kwasoodpornej, którą wykorzystuje się do wyrobu nie tylko rur czy prętów, ale także profili stalowych czy płaskowników. Stal kwasoodporna zapewnia wytrzymałość na działanie kwasów o mniejszej mocy od kwasu siarkowego i jest w wielu branżach wymagana.

Szerokie zastosowanie

W zależności od wyboru gatunku stali, z której powstają poszczególne wyroby, mają one szerokie zastosowanie w wielu branżach. Materiały ze stali kwasoodpornej produkowane przez KKS Steel doskonale sprawdzają się przy budowie zbiorników i pojemników kwasów, a także przy konstrukcji zbiorników instalacji przemysłowych czy samych układów zawierających kwasy. Z kolei do armatury przemysłowej czy domowej KKS Steel proponuje wyroby ze stali nierdzewnej, które odporne są na korozję. Jednym z ważnych typów wyrobów hutniczych proponowanych przez KKS Steel są materiały ze stali narzędziowej.

Jak sama nazwa wskazuje, stosowane są one przy produkcji wszelkiego rodzaju narzędzi. Wykorzystuje się je też do wyrobu uchwytów czy przyrządów pomiarowych. Należy jednak pamiętać, że materiały ze stali narzędziowej muszą wyróżniać się wysoką jakością – takie produkty proponuje firma KKS Steel. Ten gatunek stali charakteryzuje się odpornością na ścieranie, wysoką twardością czy nikłą odkształcalnością. Producent KKS Steel wykona z niej elementy na specjalne zamówienie klienta, które będą zgodne z parametrami podanymi przez zleceniodawcę, a do ich wyrobu użyta zostanie odpowiednia stal.

Opracowanie:
Kostrzyn, Nad Strumieniem 3
tel. 512 189 865
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz