Materiał Partnera

Wyprowadzka za granicę bez znajomości języka – kiedy będziemy musieli skorzystać z pomocy tłumacza?

Wyprowadzka za granicę bez znajomości języka – kiedy będziemy musieli skorzystać z pomocy tłumacza?

Wiele osób decyduje się na emigrację, mimo tego, że znają wyłącznie podstawy danego języka obcego. Zdarza się, że już na samym początku, będziemy potrzebowali profesjonalnych sformułowań i zagadnień np. podczas szukania pracy czy w razie nagłego wypadku i konieczności leczenia. Kiedy powinniśmy skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego tłumacza?

Jakie dokumenty przełoży nam tłumacz przysięgły?

Profesjonalni tłumacze przysięgli specjalizują się w przekładaniu dokumentów z wielu dziedzin, również medycyny oraz prawa. Są to na przykład:

  • akty małżeństwa
  • akty urodzenia
  • świadectwa pracy
  • prawa jazdy
  • zaświadczenia lekarskie
  • wyniki badań lekarskich
  • dyplomy ukończenia szkół
  • dokumenty sądowe

Ze względu na dużą rangę oraz bardzo formalny wydźwięk powyższych dokumentów, ważne jest, aby zostały przetłumaczone ze szczególną starannością, gdyż wszelkie błędy mogą nieść za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji.

Tłumaczenie ustne – kiedy jest konieczne?

Wynajęcie tłumacza ustnego jest konieczne, kiedy nie znamy języka w stopniu komunikatywnym, a czeka nas ważne spotkanie z obcokrajowcem. Przebywając za granicą, musimy być gotowi na zatrudnienie tłumaczy w przypadku różnego rodzaju spotkań biznesowych, targów, czynności notarialnych, czy też negocjacji handlowych. Należy pamiętać, aby jeszcze przed wyjazdem znaleźć godną zaufania osobę, która w nagłym wypadku (np. hospitalizacji) będzie w stanie udzielić pomocy lingwistycznej. Tłumaczenie dokumentów medycznych jest szczególnie ważne wtedy, kiedy będziemy kontynuować leczenie na terenie kraju.

Kursy językowe – czy warto je robić?

Znajomość języka obcego jest na dłuższą metę konieczna, zwłaszcza kiedy wiążemy swoją przyszłość z danym krajem na dłużej. I choć tłumacz pomoże nam w przypadku dokumentów lub rozmów biznesowych, o wiele lepiej wypadają negocjacje, kiedy potrafimy dogadać się samodzielnie. Pomoc tłumacza jest niezbędna na początku naszej emigracji lub w przypadku naprawdę formalnych dokumentów. Obecnie kursy językowe są coraz tańsze, a czasami nawet darmowe. Posiadacze smartfonów mogą z powodzeniem zainstalować na swoich urządzeniach aplikacje do nauki języka niemieckiego, angielskiego, a nawet japońskiego na różnych stopniach zaawansowania.

Gdzie znaleźć tłumacza?

Kiedy potrzebujemy pomocy, zawsze lepiej jest zdecydować się na wynajęcie doświadczonej osoby z profesjonalnego biura tłumaczeń np. stronaklienta.pl. Osoby niezarejestrowane, które nie posiadają udokumentowanych uprawnień, nie są wiarygodne i mogą popełniać wiele błędów.

Opracowanie:
Augustów, Mickiewicza 31b
tel. 506 082 782
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz