Materiał Partnera

Wyprawka nie tylko dla dziecka – co musi mieć przyszła mama?

Wyprawka nie tylko dla dziecka – co musi mieć przyszła mama?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to szczególny czas dla rodziców, a przede wszystkim przyszłej mamy, która przez dziewięć miesięcy nosi pod sercem nowe życie. To też czas, w którym wiele rzeczy trzeba zaplanować i przygotować. Najwięcej uwagi poświęca się potrzebom maleństwa, tymczasem odpowiednią wyprawkę powinna otrzymać też mama, o co należy zadbać jeszcze przed porodem.

W szafie przyszłej mamy

Przez dziewięć miesięcy ciąży ciało kobiety zmienia się diametralnie. Przyszła mama musi zadbać zatem o to, by w jej garderobie znalazły się odpowiednie ubrania. Oczywiście nie jesteśmy w stanie kupić wszystkiego na zapas, ponieważ trudno przewidzieć jak duży będzie nasz brzuch, jak zmieni się rozmiar piersi, ale musimy być przygotowane na zakupy ubraniowe. Najlepiej dokonywać ich w sklepie dla mam oraz dzieci, gdzie znajdziemy szeroki wybór bielizny ciążowej. Dlaczego to takie ważne? Odzież dla przyszłej mamy nie może być po prostu w większym rozmiarze; konieczny jest wybór kroju, który będzie odpowiednio wspierał nasz brzuch i zapewni swobodę, co ważne przy stopniowo ograniczanych możliwościach ruchowych. Podstawę wygodnego stroju stanowi odpowiednia bielizna ciążowa, a ogromne znaczenie ma tu piżama. Nie można przecież zapomnieć o tym, że sen jest podstawą zdrowia mamy i przyszłego dziecka dlatego też tak ważne jest, aby noc spędzić w wygodnym stroju. Odpowiednia koszulka nieopinająca brzucha, wygodna i wykonana ze stuprocentowej bawełny zapewni nam komfortowy sen. Te kryteria spełniają produkty firmy Coala, producenta bielizny ciążowej. Dobrze dobrany fason oraz kolor to wszystko co ma wpływ na to jak się czujemy i w jak minie nam noc.

Torba na pobyt w szpitalu

Przygotowując się do porodu, musimy pamiętać o tym, że wyznaczony termin nie zawsze będzie tym właściwym. Przyjmuje się, że porodu należy spodziewać w czasie od dwóch tygodni przed do dwóch tygodni po wyznaczonym terminie. Dlatego też torba z rzeczami do szpitala powinna być spakowana dużo wcześniej. Znaleźć się w niej muszą rzeczy potrzebne zarówno mamie, jak i dziecku. Mamie potrzebne będzie jej dokumentacja oraz ostatnie wyniki badań z toku ciąży, w tym informacja o grupie krwi, a ponadto:

  • koszula do porodu;
  • trzy koszule do karmienia;
  • szlafrok;
  • klapki basenówki;
  • pięć par majtek poporodowych;
  • poporodowe duże podpaski na dzień i na noc;
  • podkłady na łóżko;
  • dwa biustonosze do karmienia;
  • dwa ręczniki;
  • przybory toaletowe i kosmetyki.

Nie zapomnijmy o ubraniach do wyjścia ze szpitala, które też powinny być ciążowe. Kobieta po porodzie nie będzie w stanie od razu nosić ubrań sprzed ciąży. Również w domu potrzebna jej będzie na pewno specjalna piżama, koszula, dla kobiet karmiących.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz