Materiał Partnera

Wyprawa za Wielki Mur. Dlaczego warto odwiedzić Chiny?

Wyprawa za Wielki Mur. Dlaczego warto odwiedzić Chiny?

Dalekie wyprawy na drugi koniec świata już dawno przestały być ekstrawagancją – dzisiaj można bez problemu zwiedzać dowolne zakątki na kuli ziemskiej. Jednym z kierunków, które warto obrać, jest Daleki Wschód i Państwo Środka – Chiny. Kraj, w którym żyje najwięcej ludzi na świecie, od lat budzi zainteresowanie ze względu na swoją tradycję, historię i środowisko naturalne. Są to doskonałe powody, aby udać się na wyprawę za Wielki Mur.

Zachwycająca przyroda

Mimo że Chiny są dynamicznie rozwijającym się państwem, w którym co rusz buduje się nowe fabryki, to nadal można podziwiać tam wyjątkowe piękno natury. W ciągu jednej wyprawy do Chin trudno o to, aby poznać wszystkie oblicza tego kraju. Jednak kilka punktów na mapie jest obowiązkowych dla każdego turysty. Tym, którzy uwielbiają podziwiać niezwykłe krajobrazy, na pewno przypadną do gustu Góry Tęczowe. Ich kolory i formacje skalne wydają się być zaprojektowane przez genialnego grafika – niektórzy nie mogą uwierzyć, że jest to dzieło matki natury. Nie można także przejść obojętnie koło Skamieniałego Lasu, gdzie warto wybrać się na spacer kamiennymi labiryntami.

Będąc w Chinach, trzeba obowiązkowo odbyć rejs rzeką Jangcy, co pozwala na poznanie lokalnego, chińskiego kolorytu. Koniecznie należy odwiedzić też spektakularny Park Narodowy Zhangjiajie, gdzie kręcono sceny do oscarowego Avatara” – mówi ekspert z biura podróży Łachmański Travel w Poznaniu.

Kultura i zabytki

Do Chin warto wybrać się ze względu na odbywający się tam co roku w rejonie Yunnan i Syczuan Festiwal Pochodni. To wspaniała okazja do podziwiania parady, tańców ludowych, strojów z tamtego regionu, walk byków oraz kozłów.

Podczas wizyty w Chinach można także zobaczyć jedną z najbardziej imponujących budowli w dziejach ludzkości – Wielki Mur Chiński. Turyści zawsze są zachwyceni jego okazałą formą i długością. Równie ogromne wrażenie robi na odwiedzających Państwo Środka Armia Terakotowa. Miała ona strzec jednego z chińskich cesarzy w życiu pozagrobowym. Władca stworzył więc oddział składający się z aż 7000 żołnierzy oraz rydwanów. Zabytek ten odkryto stosunkowo niedawno – w drugiej połowie XX wieku.

Chiny były też punktem docelowym, do którego prowadził jedwabny szklak. Można więc zobaczyć, jak wyglądają do dziś funkcjonujące ośrodki miejskie i wioski położone na jego trasie.

Miejskie życie na Dalekim Wschodzie można poznać, odwiedzając Pekin oraz Szanghaj. Te dwie metropolie zamieszkują miliony ludzi. Są to ośrodki sztuki, kultury, a także można zwiedzić tam mnóstwo fascynujących zabytków.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz