Materiał Partnera

Wypożyczalnia strojów – co znajdziesz w jej ofercie?

Wypożyczalnia strojów – co znajdziesz w jej ofercie?

O wypożyczalniach strojów większość z nas myśli w kontekście balów karnawałowych, na które wypada przybyć w kostiumie. I rzeczywiście, asortyment firm działających w tej branży opiera się w dużej mierze właśnie na takich strojach. To jednak tylko jeden rodzaj ubiorów, który można znaleźć w dobrych wypożyczalniach. Zobacz, co jeszcze oferują i na jakich warunkach.

Jakie stroje można wypożyczyć?

Choć wydawać by się mogło, że wypożyczalnie strojów powoli odchodzą do lamusa historii, na rynku prężnie działa bardzo wiele takich podmiotów. Dobrym przykładem jest firma Estora Elżbieta Strączek z miejscowości Mogilany, która w swojej ofercie ma bardzo szeroką gamę kostiumów na różne okazje.

Sporą grupę produktów stanowią kostiumy balowe dla dzieci w każdym wieku. Z bogatej kolekcji rodzic może wybrać m.in. przebranie dla księżniczki, Zorro, króla, pirata, muszkietera, syrenki, policjanta, strażaka czy superbohatera. Uwagę zwraca kunszt wykonania każdego z kostiumów. Wysoka precyzja, przemyślane dodatki i solidne tkaniny – to wszystko sprawia, że kostiumy dla dzieci fenomenalnie sprawdzają się m.in. podczas zabaw karnawałowych, szkolnych dyskotek czy coraz popularniejszych ostatnio eventów halloweenowych.

Stroje karnawałowe to jednak dopiero początek oferty. Warto pamiętać, że z zasobów wypożyczalni korzystają również rozmaite placówki kulturalne.

Kto wypożycza stroje?

„Nasze stroje – zwłaszcza regionalne i historyczne – są chętnie wypożyczane przez teatry, zespoły ludowe czy domy kultury. Sprawdzają się dobrze także podczas tradycyjnych jasełek, a nawet imprez promocyjnych” – mówi właścicielka wypożyczalni Estora.

A dlaczego instytucje kulturalne decydują się na wypożyczenie, a nie na zakup? Zazwyczaj potrzebują kostiumów na kilka występów, a inwestycja w nowy, specjalnie wykonany, byłaby zarówno zbyt kosztowna, jak i zbędna. Dlatego wypożyczenie starannie uszytego w doświadczonej pracowni krawieckiej stroju regionalnego czy historycznego jest dla nich zdecydowanie lepszym wyborem.

Warto również pamiętać, że wypożyczalnie takie jak Estora działają także w zakresie krawiectwa. To tutaj można się zgłosić po nowe, przygotowane na indywidualne zamówienie przebrania, jak również stylowe dekoracje z tkanin. Firma oferuje m.in. szycie firan, zasłon czy rolet tekstylnych na zamówienie, a także innych eleganckich ozdób w rozmaitej stylistyce.

Jak więc widać, dobre wypożyczalnie kostiumów mogą zaoferować swoim klientom znacznie więcej niż gotowe stroje na karnawał. Warto więc docenić ich rzemieślniczy kunszt.

Opracowanie:
Mogilany, Rynek 1
tel. 604 959 789
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz