Artykuł sponsorowany

Wypożyczalnia aut – czym kierować się przy wyborze samochodu?

Wypożyczalnia aut – czym kierować się przy wyborze samochodu?

W ostatnim czasie swój renesans przeżywają wypożyczalnie samochodów. Ludzie coraz częściej decydują się na wynajem auta. Powody są różne – potrzeba wynikająca z braku własnego środka transportu, pobyt w innym mieście albo spełnienie swojego marzenia o przejażdżce luksusowym modelem samochodu. Bez względu na przyczyny jeszcze przed wizytą w wypożyczalni warto zorientować się, czym należy się kierować się przy korzystaniu z jej usług.

Pieniądze kiepskim doradcą

Osoby, które przymierzają się do wynajęcia samochodu, najczęściej w pierwszym odruchu kierują się ceną proponowaną przez wynajmującego. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Oczywiście zasobność portfela ma tutaj duże znaczenie, niemniej czasem zdarza się tak, że mniejsza wartość finansowa podpisanej umowy bezpośrednio przekłada się na stan techniczny auta.

Przy wynajmie auta należy kierować się nie tylko kwestią ekonomiczną. Na uwadze warto mieć także komfort poruszania się wybranym pojazdem. Dobrze sprawdzić, czy samochód, który chce się wypożyczyć, posiada w swoim wyposażeniu sprawną klimatyzację. W przypadku, kiedy w podróży będą uczestniczyć dzieci, warto zadbać o wynajęcie auta razem z fotelikiem, który pozwoli na bezpieczny przewóz maluchów. Wszystkie te dodatki sprawiają, że auto zyskuje na swojej wartości i cenie wynajmu.

W momencie zdecydowania się na wypożyczenie samochodu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie należy upewnić się, że w podanej kwocie zawiera się także koszt ubezpieczenia OC. Często dzieje się tak, że podana propozycja finansowa dotyczy jedynie samego wynajmu auta, bez wymaganej ochrony.

W kwestii ubezpieczenia wynajmowanego samochodu warto również zawczasu dowiedzieć się o zakresie, jaki obejmuje dana polisa. O ile ubezpieczenie OC jest obowiązkową ochroną, o tyle autocasco jest dobrowolne. I choć wypożyczalnie samochodów często się na nie decydują, ich zakres może nie obejmować wszystkich możliwych zdarzeń.

Ograniczenie kilometrowe

Jednym z najważniejszych aspektów formalnej strony wypożyczenia aut jest limit kilometrów. Jak informuje pracownik firmy „Szymek” PPHU Waldemar Szymański, wiele z firm świadczących usługi wynajmu aut w swoim regulaminie zamieszcza zapis dotyczący konkretnej liczby kilometrów, jakie można pokonać w określonym czasie. Dlatego też, jeżeli z góry wiadomo, że auto potrzebne będzie na dłuższą trasę bądź jego użytkowanie zdecydowanie wpłynie na przebieg samochodu, warto najpierw uzgodnić to ze stroną wynajmującą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz