Materiał Partnera

Wyposażenie zakładu stolarskiego

Wyposażenie zakładu stolarskiego

Każdy zakład stolarski wykorzystuje szereg maszyn i przyrządów do obróbki drewna. Urządzenia te są podstawowymi narzędziami służącymi do wykonywania codziennej pracy, dlatego bardzo ważna jest ich jakość. Czasami konieczna jest ich naprawa bądź wymiana na lepszy model jednak nie należy w takim przypadku oszczędzać. Jakie rodzaje maszyn możemy spotkać w praktycznie każdym zakładzie stolarskim i do czego one służą?

Co możemy znaleźć w zakładzie stolarskim?

Rodzajów maszyn stolarskich jest bardzo wiele. Są one niezbędne do wykonywania wszelkich prac związanych z obróbką drewna. Wśród najczęściej spotykanych urządzeń przeznaczonych do obróbki przemysłowej tego materiału można wyróżnić przede wszystkim piły formatowe i okleiniarki, pozwalające na przycinanie i okleinowanie powierzchni materiału. Piła do drewna jest niezbędnym urządzeniem pozwalającym na cięcie materiału pod różnym kątem.

W firmie Hebrock Polska możliwe jest kupno w.w urządzeń przeznaczonych zarówno do niewielkich prac, jak i dużej produkcji mebli.

Narzędzia te zdecydowanie ułatwiają pracę w zakładzie stolarskim. Pozwalają na obróbkę prostych elementów. Ponadto maszyny te mogą pracować zarówno w trybie ręcznym jak i automatycznym.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu maszyn do obróbki drewna?

Wielu właścicieli zakładów stolarskich, tartaków, czy też fabryk produkujących meble w pewnym momencie znajdzie się w sytuacji, gdy będą zmuszeni do wymiany obecnych maszyn na nowsze. Na rynku można spotkać bardzo wiele urządzeń służących do obróbki drewna, dlatego decyzja o wyborze tego najlepszego jest tak trudna. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej maszyny stolarskiej?

Zazwyczaj wybór maszyny do obróbki drewna rozpoczyna sie od porównania ze sobą ofert kilku wybranych firm. Mogą się one od siebie różnić ceną, warunkami dostawy, płatności, czy też wyposażeniem dodatkowym jednak te kwestie warto rozważyć później. Na samym początku należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia oraz jego jakość. Oznacza to, że podzespoły i komponenty wchodzące w skład maszyny stolarskiej powinny charakteryzować się zbliżoną jakością.

Następnie ważną kwestią są koszty eksploatacji urządzenia. Ma to ścisły związek z częstą wymianą zużywających się podzespołów i innych elementów. Przed zakupem danego egzemplarza warto zwrócić uwagę również na ilość pobieranej przez urządzenie energii. Ponadto istotne jest także, czy producent oferuje serwis i naprawę maszyny oraz czy zakupu można dokonać wraz z montażem. Warto wiedzieć, że firma Hebrock Polska posiada bogaty magazyn części, dlatego każdy kto ma w posiadaniu produkty Hebrock Polska może liczyć na fachowe doradztwo oraz zakup brakujących/ wyeksploatowanych części. Jak również szybką reakcją serwisową.

Praca w zakładzie stolarskim jest ściśle powiązana z codziennym kontaktem z wieloma różnymi maszynami przeznaczonymi do obróbki drewna. Wymieniając je na nowsze warto kierować się nie tylko ich ceną, ale przede wszystkim posiadanymi parametrami oraz jakością materiału, z którego są wykonane.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz