Artykuł sponsorowany

Wyposażenie warsztatu, czyli niezbędne narzędzia dla motoryzacji

Wyposażenie warsztatu, czyli niezbędne narzędzia dla motoryzacji

Każdy warsztat samochodowy zajmujący się naprawą pojazdów mechanicznych musi posiadać odpowiednie zaplecze techniczne. Nowoczesne, wytrzymałe i przystosowane do tego typu prac narzędzia są więc jednym z głównych elementów dobrych serwisów mechaniki pojazdowej. Jaki konkretnie sprzęt jest niezbędny w zakładach zajmujących się usługami związanymi z motoryzacją?

Niełatwe prace

Mechanicy samochodowi borykają się z wieloma trudnymi problemami, do których wyeliminowania konieczne jest zastosowanie właściwych narzędzi. Jednym z nich jest dźwignia z przegubem i nakrętką napinającą do demontażu amortyzatorów i przegubów samochodowych. Wymiana amortyzatora wymaga usunięcia starego komponentu, co wiąże się z możliwością wystąpienia niebezpieczeństwa m.in. przy zdejmowaniu sprężyny. Warto więc zainwestować także w ściskacz pneumatyczny do sprężyn amortyzatorów – usterki zawieszenia to bardzo często występujący problem w pojazdach, dlatego każdy nowoczesny warsztat powinien być przygotowany na ich szybkie wyeliminowanie dzięki odpowiednim narzędziom. Znaleźć je można w bogatej ofercie firmy Kam s.c., która zajmuje się sprzedażą m.in. sprzętu i urządzeń dla motoryzacji. Niełatwe prace obejmują również kompleksowe naprawy silnika. Wiążą się one niekiedy nawet z wymianą całej jednostki napędowej – do jej wyjęcia niezbędna będzie specjalna, wytrzymała belka. Większość usług serwisowych wymaga także użycia kluczy oraz zestawów narzędzi dedykowanych do konkretnych podzespołów, np. układu rozrządu, turbin, zaworów czy cewek zapłonowych.

Kompleksowy serwis

Warsztaty mechaniki samochodowej kojarzą się nieodłącznie z naprawami pojazdów, jednak bardzo często wykonuje się w nich również wszelkie czynności serwisowe, polegające m.in. na wymianie płynów eksploatacyjnych i filtrów. Dobre serwisy są w stanie szybko wykonać tego typu prace dzięki chociażby zlewarce do oleju, która pełni też funkcję wysysarki. To właśnie za jej pomocą w krótkim czasie można zmienić olej silnikowy, a towarzysząca przy tym konieczność zamontowania nowego filtra olejowego i demontażu zużytego wymaga odpowiednich narzędzi – nasadek i kluczy. W dobrych sklepach znaleźć także można niezbędny sprzęt do kompleksowej diagnostyki samochodowej. Amperomierz, przyrząd do kontroli ciśnienia sprężania silników Diesla i z zapłonem iskrowym czy niezwykle przydatny zestaw akcesoriów i mierników pozwala precyzyjnie przeanalizować pracę poszczególnych podzespołów i wyeliminować jakiekolwiek nieprawidłowości. W dobrych sklepach z narzędziami dla motoryzacji znaleźć też można sprzęt wymagany przy pracach wulkanizacyjnych. Dźwignik hydrauliczny z napędem pneumatycznym, klucz krzyżowy, łyżka montażowa do opon i szczypce do ciężarków wyważających pozwalają realizować wszelkie usługi związane z kołami samochodów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz