Artykuł sponsorowany

Wyposażenie fachowej myjni samochodów ciężarowych

Wyposażenie fachowej myjni samochodów ciężarowych

Dynamiczny rozwój infrastruktury szybkiego ruchu w Polsce spowodował, że coraz więcej samochodów ciężarowych porusza się po naszym kraju. Wraz ze wzrostem natężenia ruchu wzrastają inne potrzeby, jak choćby zapewnienie odpowiedniej czystości pojazdu oraz komfortu pracy dla kierowcy w sterylnych warunkach. W niniejszych artykule opisujemy, jak powinna być wyposażona profesjonalna myjnia aut ciężarowych?

Odpowiednie i wydzielone stanowiska

Pojazdami ciężarowymi przewozi się najróżniejsze ładunki. Niektóre są przedmiotami codziennego użytku, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, ale w dużej mierze są to również ładunki żywnościowe czy materiały niebezpieczne. Zapytaliśmy pracownika serwisu pojazdów ciężarowych A2 Tir Serwis o to, czy są jakieś przepisy regulujące zasady obejścia się ze składem przewożącym określone ładunki? Odpowiedział nam, że jak najbardziej tak. Ciągnik z naczepą, w której przechowywana jest żywność, nie może być czyszczony na tym samym stanowisku, co skład z materiałami wybuchowymi. Przepisy bardzo wyraźnie regulują sposób przewożenia oraz obchodzenia się ze składem w zależności od towaru, który jest nim transportowany. Zresztą takie zachowanie dyktuje zdrowy rozsądek np. w przypadku przewozu żywności, nie można stosować niektórych środków czyszczących, ponieważ mogłyby one skazić ładunek.

Aby czyszczenie tira można było nazwać myciem, a nie tylko płukaniem, myjnia musi być wyposażona w systemy czyszczące, które rzeczywiście mają kontakt z karoserią pojazdu. Postawienie odpowiednio dużej konstrukcji, pod którą będzie mógł zmieścić się pojazd ciężarowy oraz cały osprzęt nie jest tanie. Na rynku dostępne są konfigurację myjni:

·        2-szczotkowych o dwóch ruchomych szczotkach pionowych – dach nadal trzeba myć ręcznie,

·        3-szczotkowych o dwóch ruchomych szczotkach pionowych oraz jednej szczotce poziomej,

·        4-szczotkowych o dwóch ruchomych szczotkach pionowych oraz dwóch szczotkach pochyłych,

·        5-szczotkowych o dwóch ruchomych szczotkach pionowych, dwóch szczotkach pochyłych i jednej szczotce poziomej.

Oprócz tego myjnię aut ciężarowych można doposażyć w:

·        mycie podwozia składu – jest to szczególnie ważne, gdyż aerodynamika składu powoduje, że najwięcej brudu gromadzi się pod pojazdem,

·        dodatkowe mycie kół i nadkoli,

·        wstępne mycie z wykorzystaniem specjalnego środka w piance,

·        woskowanie ochronne, które nie tylko utrwala, ale i zabezpiecza efekt czystości na dłużej.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz