Materiał Partnera

Wypoczynek w naturze – Roztoczański Park Narodowy

Wypoczynek w naturze – Roztoczański Park Narodowy

Coraz więcej osób wybiera wypoczynek na łonie natury. Jest to świetny sposób na zregenerowanie sił, odpoczynek w ciszy i spokoju, a także na skorzystanie z atrakcji, które cieszą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Popularnym kierunkiem agroturystycznym jest przepiękna kraina geograficzna Roztocze z perełką renesansowej kultury – Zamościem. Zaplanuj wypoczynek właśnie tam!

Idealna baza noclegowa

Jeśli planujesz wypoczynek na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego i chcesz odwiedzić Zamość, dobrze wybierz swój ośrodek wypoczynkowy. Unikaj hoteli i pensjonatów, a wybieraj bardzo kameralne oraz stylowe dworki. Jednym z nich jest Roztoczański Dworek w miejscowości Mokre w okolicach Zamościa. To właśnie w takich miejscach można zregenerować się na łonie natury – również w ogrodach gościnnych gdzie wieczorami przygotowywane są ogniska i grille. Tego typu ośrodki są również świetną bazą noclegową do dalszego poznawania regionu. Dostaniesz się z nich we wszystkie interesujące rejony i nie wydasz przy tym dużych pieniędzy.

Atrakcje ośrodków agroturystycznych

Wybierając takie krainy jak Roztocze, zapewnisz sobie wiele atrakcji turystycznych oraz przyrodniczych. Pierwszym ważnym wyznacznikiem ośrodków agroturystycznych, które znajdziesz właśnie między innymi w okolicach Zamościa, jest możliwość pełnego obcowania z kulturą przodków oraz przyrodą. Wiele dzisiejszych ośrodków agroturystycznych oferuje takie atrakcje jak jazda konno, spływy kajakowe, jazdy terenowe, wycieczki rowerowe i piesze, a także poznawanie kultury regionalnej – nauka gotowania tradycyjnych dań, czy dialektów językowych. Jeśli chodzi o tereny roztoczańskie, warto wybrać dobrą bazę noclegową, w której dowiemy się, jakie atrakcje przyrodnicze i turystyczne warto zobaczyć.

Atrakcje Roztocza i Zamościa 

Narodowy Park Roztoczański słynie z najwyższego w Polsce spośród parków narodowych poziomu zalesienia. To właśnie niepowtarzalna fauna i rzeka Wieprz przyciągają w te tereny pasjonatów pieszych wędrówek. Roztocze to również przyczółek wielu niespotykanych w innych miejscach Polski gatunków zwierząt, takich jak między innymi bocian czarny, żółw błotny, czy orlik krzykliwy. Oprócz wielu atrakcji przyrodniczych na turystów czeka zwiedzanie jednego z najpiękniejszych polskich miast – renesansowego Zamościa. To właśnie zamojskim Starym Miastem, synagogą, Rynkiem Solnym, licznymi kościołami, przepięknym rynkiem i niepowtarzalnymi, klimatycznymi uliczkami zachwycają się turyści z całego świata, którzy porównują Zamość do włoskiej Padwy. Miłośnicy atrakcji wodnych powinni odwiedzić takie kąpieliska jak Zwierzyniec czy Krasnobród. Rozwinięta infrastruktura wodna pozwala m.in. na plażowanie i wędkowanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz