Materiał Partnera

Wypoczynek w domkach nad Zalewem Koronowskim

Wypoczynek w domkach nad Zalewem Koronowskim

W polską kulturę wypoczynkową wpisał się na stałe relaks na łonie natury – nad jeziorami i rzekami otoczonymi bujnymi lasami i niepowtarzalnymi krajobrazami, nienaruszonymi przez człowieka. Jeśli szukasz odpoczynku od zgiełku miasta i chcesz pooddychać świeżym powietrzem, udaj się nad Zalew Koronowski, nad którym oferowana jest tak zaawansowana infrastruktura wodna, jak na Mazurach. To dlatego tygodnik „Wprost” uznał tereny koronowskie za szóste najbardziej atrakcyjne pojezierze Polski.

Wypoczynek na łonie natury

Planując urlop na łonie natury, powinieneś wybrać takie miejsce, które nie będzie oblegane przez turystów, a będzie oferowało wypoczynek w spokojnej atmosferze lasów, jezior czy rzek. Nie musisz w tym celu wyjeżdżać w Bieszczady, na Mazury, czy w góry. W Polsce jest wiele interesujących miejsc, które są bardzo chętnie odwiedzane głównie przez turystów regionalnych. Jednym z nich są okolice Koronowa w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie znajduje się przepiękny Zalew Koronowski. To właśnie tutaj swoje miejsce odpoczynku odnajdują wędkarze, rodziny z dziećmi, a także seniorzy. Olbrzymią zaletą wypoczynku w okolicach Koronowa jest rozwinięta infrastruktura atrakcji wodnych (kluby żeglarskie, baseny, hangary, pomosty, dźwigi do wodowania jachtów, regaty turystyczne), przepiękne krajobrazy, pyszne regionalne dania rybne (np. galarety rybne), a także bardzo wysoki wskaźnik czystości powietrza. Warto wiedzieć, że Zalew Koronowski znajduje się w przyrodniczej Dolinie Brdy, a także blisko Borów Tucholskich, które są największym kompleksem borów sosnowych w Polsce. Jeśli cenisz sobie wypoczynek na łonie natury, koniecznie wybierz Koronowo i okolice, gdzie znajduje się wiele pięknych ośrodków wypoczynkowych – jednym z nich jest ośrodek wczasowy „Nad Zatoką”.

Wynajem domków wypoczynkowych

Wybierając się nad Zalew Koronowski, koniecznie zdecyduj się na wypoczynek w ośrodkach wczasowych, które składają się z domków wypoczynkowych. Są one bardzo nowoczesne i klimatyczne, a ich usytuowanie w lesie pozwala na odpoczynek bez miejskiego hałasu. W okolicach Koronowa istnieje wiele ośrodków. Najlepiej wybierać te, które usytuowane są nad samą wodą, na terenach ogrodzonych – poszukuj ich w takich miejscowościach jak np. Romanowo. To właśnie w te rejony Zatoki Koronowskiej przybywają ornitolodzy, wędkarze, a także rodziny z dziećmi. Jest to bowiem nie tylko magiczne i zaciszne miejsce wśród bogatej fauny i flory, ale również świetna baza wypoczynkowa, umożliwiająca zwiedzanie innych terenów województwa kujawsko-pomorskiego. Zachęcający jest również koszt wypoczynku w domkach – najlepsze ośrodki oferują np. czteroosobowy domek w cenie 320 zł za dobę ze śniadaniem, udostępniając również za darmo sprzęt wodny.

Opracowanie:
Tylna Góra
tel. 735 438 776
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz