Materiał Partnera

Wypoczynek w domkach! Jak zmienia się infrastruktura hotelarska w Polsce

Wypoczynek w domkach! Jak zmienia się infrastruktura hotelarska w Polsce

Dzisiaj w Polsce olbrzymie zapotrzebowanie w branży hotelarskiej, związane jest z chęcią wynajmowania apartamentów w dużych miastach, czy też domków wypoczynkowych w mniejszych miejscowościach. Te zaś budowane są w regionach turystycznych niemalże, jak w słynnym powiedzeniu „jak grzyby po deszczu”. Jest to przede wszystkim związane z nową modą na spokojny, cichy oraz pełny natury wypoczynek, z dala od zgiełku wielkich metropolii, ruchliwych ulicy i ciasnych przestrzeni korporacyjnych.

Nowa moda na wypoczynek

Tak jak już wspomniano, w Polsce powstała nowa moda, na spokojny wypoczynek. Wiele osób mieszkających w dużych miastach ucieka na weekend, czy na dłuższy czas, do mniejszych miejscowości, które położone są nad rzekami, czy jeziorami. Takie zaszycie się „od świata” pomaga naładować baterie, oczyścić umysł i przede wszystkim przemyśleć swoje życiowe wybory. Sprzyja temu relaks w domkach wypoczynkowych, które są szczególnie wykorzystywane przez rodziny z dziećmi, seniorów, grupki znajomych, a także przez samotnych podróżnych.

Podwyższone standardy – spokój w „hotelowym” wydaniu

Pensjonaty, czy hotele często nie są w stanie zagwarantować odpowiedniej atmosfery spokoju dla swoich podróżnych. To między innymi dlatego dzisiaj w szeroko pojętym hotelarstwie, coraz częściej turyści poszukują wygodnych apartamentów, lub właśnie spokojnych domków wypoczynkowych. Te wbrew pozoru nie zaskoczą nas „polowymi warunkami”, ale podwyższonym standardem, często dorównującym tym prezentowanym przez dobre hotele. Zaleta przy tym jest niższa cena, brak sąsiadów, a także domowa atmosfera. Szczególnie jest ona korzystna przy wyjazdach w kilka osób grup – najczęściej domki są bowiem 4-osobowe.

Czym powinien wyróżniać się dobry ośrodek z domkami wypoczynkowymi?

Ośrodek z domkami wypoczynkowymi, przede wszystkim powinien gwarantować nam dosłowne odgrodzenie się od świata. Cały teren powinien być ogrodzony i monitorowany, a także powinien gwarantować miejsca parkingowe. Ważne jest również położenie w dobrej lokalizacji – może nią być centrum małego miasteczka, czy też jego peryferia, gdzie znajdują się jeziora, rzeki i oczywiście lasy. Jeśli chodzi zaś o wyposażenie domku, w najlepszych standardach znajdziemy w nim zarówno pokój sypialniany, kącik relaksu, aneks kuchenny, a także sterylną łazienkę. Zaletą tego typu ośrodków, jest również to, że znajdują się nich wszystkie sprzęty codziennego użytku – zarówno RTV, jak i AGD. Pobyt w domku wypoczynkowym, gwarantuje zatem pełen komfort!

Przykład nowoczesnego ośrodka – PANAMERA domki i pokoje

Przykładem nowoczesnej infrastruktury hotelarskiej domków wypoczynkowych, są te tworzące ośrodek PANAMERA w Solcu Kujawskim. Nowoczesne obiekty, czekają na podróżnych, gwarantując przytulną atmosferę, pełen spokój, atrakcyjne ceny, a także – w przypadku wyrażenia takiej chęci – możliwość dostarczania cateringu od firmy Mała Gastronomia (restauracja to zachęca również to podjęcia współpracy przy organizowaniu imprez okolicznościowych). To właśnie takie miejsca warto odwiedzać – mnóstwo atrakcji turystycznych od spływów kajakowych, po zwiedzanie JuraParku jednego z największych w Europie, gwarantowane!

Warto przemyśleć! Firmy kwaterujące między innymi swoich pracowników budowlanych w hotelach oraz pensjonatach, powinny również przemyśleć wykorzystanie miejsc w domkach wypoczynkowych. Świetnie sprawdzają się one na kwatery pracownicze, zwłaszcza że takie ośrodki, jak PANAMERA są gotowe na negocjowanie cen.

Opracowanie:
Solec Kujawski, Piastów 23A
tel. 790 871 924
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz