Materiał Partnera

Wypoczynek nad morzem – jak korzystnie wynająć apartament?

Wypoczynek nad morzem – jak korzystnie wynająć apartament?

Sezon letni sprzyja wypoczynkowi nad Bałtykiem. Jeśli chcesz wynająć pokój lub całe mieszkanie na czas urlopu, to pomyśl o tym z odpowiednim wyprzedzeniem. Zastanów się, czy zależy Ci na bezpośredniej bliskości do morza?  Czy na komfortowych warunkach i obecności infrastruktury handlowej?  Wybierz wariant najkorzystniejszy dla Ciebie i twojej rodziny.

Apartament na wakacje blisko morza

Nie jest powiedziane, że wynajmując pokój lub mieszkanie w miejscowości nadmorskiej, zyskasz spokój i relaks, którego oczekujesz. Mniejsze miejscowości z dostępem do morza są gwarne i zatłoczone w okresie letnim. Życie w nich toczy się w obrębie głównej ulicy. Ma to swój urok, ponieważ znajdują się tam małe restauracje oraz sklepiki z pamiątkami. Kłopot zaczyna się w momencie, gdy zaczyna padać deszcz. Wówczas zaczynają się gorączkowe poszukiwania alternatywy dla czasu spędzonego na plaży. Zwykle okazuje się, że trzeba pojechać do większego miasta i tam poszukać opcji na zagospodarowanie czasu.

Miejscowości, takie jak Mielno, Unieście, Gąski są bardzo malowniczo położone. Piękna linia brzegowa, biały piasek na szerokich plażach... Możliwości wędrówki wzdłuż morza do latarni morskiej. Po prostu magiczne chwile warte przeżycia i zapamiętania. Jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe, to można znaleźć pokoje hotelowe lub na prywatnych kwaterach.

Ciekawą propozycją są apartamenty w oddalonym od Mielna o niecałe 12 kilometrów Koszalinie. Miasto położone nad urokliwą rzeką Dzierżęcinką, wzdłuż której brzegów rozciąga się duży i zielony park. Opowiada pan Piotr Kaliszczak z Noclegi Koszalin. Na jego terenie znajdują się liczne place zabaw, restauracje, dyskoteki i centrum handlowe. Dużym plusem jest park wodny gwarantujący rozrywkę dla całej rodziny w zimny i dżdżysty dzień.

Koszalin jest dogodnym punktem wypadowym do wielu miejscowości na zachodnim wybrzeżu.  Lubisz podziwiać rośliny ozdobne? Niedaleko znajdziesz ich bogactwo w ogrodach z labiryntem w Dobrzycy.

Pokój czy apartament na wakacje?

Pokój jest dobry dla jednej osoby, natomiast wybierając się w towarzystwie rodziny, pomyśl raczej o mieszkaniu jedno lub dwupokojowym. Zaletą wynajęcia takiego apartamentu na wakacje jest niezależność i pełna swoboda wypoczynku.

Typowe wyposażenie  2 pokojowego apartamentu to:

  • 2 lub 3 łóżka,
  • sofa lub kanapa,
  • umeblowana kuchnia z lodówką, kuchenką i naczyniami,
  • telewizor, dostęp do internetu,
  • łazienka z pralką

Podejmując decyzję o odpoczynku w bliskim, ale nie bezpośrednim sąsiedztwie morza możesz zaplanować aktywny wypoczynek. Zwiedź okolicę lub rozkoszuj się promieniami słońca na plaży. Niekoniecznie musisz jechać własnym samochodem. Do miejscowości nadmorskich kursują lokalne autobusy lub busy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz