Materiał Partnera

Wypłyń na jezioro – gdzie organizować zielone szkoły?

Wypłyń na jezioro – gdzie organizować zielone szkoły?

Zielone szkoły od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Dzisiaj organizowane są nie tylko przez placówki edukacyjne, ale również przez profesjonalne firmy, wśród których nie brakuje biur turystycznych. Warto przy tym wiedzieć, że nie każde miejsce nadaje się na przygotowanie pełnego atrakcji aktywnego wypoczynku dla młodzieży. Najlepsze lokalizacje to lesiste pojezierza, których pełno jest nie tylko na Mazurach, ale np. w województwie zachodniopomorskim.

Ciekawa lokalizacja – Pojezierze Drawskie

Zielone szkoły organizowane są najczęściej w ośrodkach turystycznych, które położone są nad jeziorami otoczonymi bujnymi lasami. Tak jest w przypadku pięknego oraz atrakcyjnego turystycznie Pojezierza Drawskiego, które od lat przyciąga podróżników spragnionych zarówno aktywnego, jak i leniwego wypoczynku. To między innymi takie miejsce jak Stare Kaleńsko jest idealne do goszczenia młodzieży wraz z opiekunami – lokalizacja ta zapewnia wiele atrakcji turystycznych (łowiska, zabytki Czaplinka, gospodarstwa agroturystyczne, spływy kajakowe Drawą, pasieki itd.), zabawę nad wodą, czy też w świetnie przygotowany Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Kaleńsko. Miejsce to oferuje bazę noclegową w klimatycznych domkach drewnianych i murowanych, a także w pięknym pałacyku. Na grupy zielonych szkół czekają również profesjonalni organizatorzy różnych atrakcji, którzy uatrakcyjnią czas zajęciami edukacyjnymi, sportowymi, a także survivalovymi – podchody po lesie, spływy kajakowe, czy rajdy rowerowe. Warto współpracować właśnie z takimi placówkami, zważywszy na ich pełne przygotowanie na przyjęcie dużej ilości młodzieży, a także na doświadczenie w obsłudze kolonii, obozów sportowych, czy także zielonych szkół (profesjonalizm w zapewnianiu atrakcji, najwyższych warunków noclegowych oraz bezpieczeństwa).

Baza noclegowa – wskazówki

Przy organizowaniu zielonych szkół warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Po pierwsze należy wybierać takie miejsca jak Pojezierze Drawskie, które pozwolą na przygotowanie programu wypoczynkowego pełnego aktywności i niepowtarzalnych zabaw. Po drugie warto podejmować współpracę z doświadczonymi ośrodkami sportowo-rekreacyjnymi. Po trzecie powinny one oferować nie tylko ciekawą bazę noclegową – najlepiej domki wypoczynkowe – ale również wiele innych udogodnień takich jak np. sale pinpongowe, parki linowe, sprzęt wodny i sportowy, czy też siłownię. Bardzo ważne są również kwestie żywieniowe. Dzieci w wieku szkolnym, a także młodzież musi mieć zagwarantowane zdrowe i pełnowartościowe posiłki – również przekąski i smakołyki – które dadzą im energię na pełne aktywności zabawy i zajęcia. Częścią zielonych szkół są również ogniska i grille, o których organizowaniu należy pamiętać.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz