Materiał Partnera

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Młody wygląd i gładka cera mają duże znaczenie dla większości kobiet, wpływając na ich wysoką samoocenę i poprawiając kondycję psychiczną. Odsuwanie w czasie procesów starzenia pozwala w pełni cieszyć się życiem bez kompleksów. Receptą na zachowanie młodego wyglądu jest kwas hialuronowy.

Zmarszczki – pierwsza oznaka starzenia

Pierwsze zmarszczki pojawiają się w różnym wieku, co jest uzależnione od typu skóry, predyspozycji genetycznych, a także trybu życia. Osoby częściej wystawiające twarz na słońce, korzystające z solarium, mające suchą skórę wcześniej doświadczają takich zmian – zwłaszcza, jeśli nie stosują odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

Czym są zmarszczki? Te cienkie, nieestetyczne linie i zagłębienia w pierwszej kolejności pojawiają się na skórze twarzy, która jest nie tylko częściej eksponowana na słońce i powietrze, ale też delikatniejsza i bardziej wrażliwa. Zmarszczki są efektem osłabienia struktury włókien elastyny i kolagenu w tkance znajdującej się tuż pod skórą. Za taki efekt odpowiadają między innymi wolne rodniki i toksyny, przyswajane z pokarmem i wchłaniane przez skórę z powietrza. Obniżenie poziomu niektórych witamin i minerałów zmniejsza produkcję kolagenu w organizmie, w konsekwencji prowadząc do zwiotczenia skóry i powstania zmarszczek.

Kwas hialuronowy ratunkiem dla skóry

Mechanizm powstawania zmarszczek sugeruje, że do ich eliminacji niezbędne jest uzupełnienie niedoborów kolagenu lub przyspieszenie i zwiększenie jego produkcji w organizmie. Metoda ta niestety wymaga czasu i nie zapewnia tak spektakularnych efektów, jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Ten ceniony w kosmetologii związek często nazywany jest eliksirem młodości z powodu efektów, jakie gwarantuje po zabiegach. Jest to również związek naturalnie produkowany przez organizm, występujący nie tylko w skórze, ale również w mazi stawowej i ciele szklistym oka. Dlatego nie powoduje skutków ubocznych i jest doskonale akceptowany.

Za pomocą kwasu hialuronowego można nie tylko usuwać zmarszczki, ale również dokonywać korekty ust, rozjaśniać cienie pod oczami, poprawiać owal twarzy, podnosić brwi czy dokonywać korekty nosa.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Gabinety kosmetyczne od lat już stosują kwas hialuronowy do usuwania zmarszczek i przywracania młodego wyglądu skórze twarzy. Najskuteczniejszą i zarazem gwarantującą szybkie efekty metodą jest wstrzykniecie kwasu w dno zmarszczki, dzięki czemu zapadnięta skóra zostaje wypchnięta do góry. Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor to jeden z salonów, w którym można skorzystać z takiego zabiegu. Efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Po tym okresie składniki stosowanych preparatów ulegają stopniowej degradacji. Dlatego dla podtrzymania efektów, zaleca się wykonanie kolejnych zabiegów w odstępie 6-8 miesięcy.

O skuteczności zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego może świadczyć fakt, że ponad połowa znajdującego się w organizmie związku jest ulokowana w skórze. Naturalnie wraz z kolagenem stanowi on jej podstawowy budulec, dlatego w momencie pojawienia się zmarszczek doskonale nadaje się do ich eliminacji. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz