Artykuł sponsorowany

Wypadanie włosów - przyczyny oraz metody leczenia

Wypadanie włosów - przyczyny oraz metody leczenia
Jak powszechnie wiadomo, włosy w dużej mierze wpływają na atrakcyjność danej osoby – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Łysienie jest więc częstym źródłem kompleksów, dodatkowo niełatwym w leczeniu. Podstawą całego procesu walki z tym problemem jest jednak wiedza – warto zatem dowiedzieć się, co może być przyczyną wypadania włosów oraz jakie metody leczenia są dostępne na ten moment. 

Wypadanie włosów – przyczyny

Wiele czynników może prowadzić do łysienia. Mowa tu zarówno o nieprawidłowej diecie czy paleniu papierosów, jak i o przewlekłych chorobach. Wypadanie włosów jest częstym zjawiskiem w przypadku chorób, takich jak grzybica, łysienie plackowate, toczeń rumianowaty układowy, niedoczynność tarczycy, zaburzenia psychiczne, anoreksja oraz bulimia. Przyczyną bywa również łysienie androgenowe, czyli dziedziczne, które częściej dotyka mężczyzn, jednak zmagają się z tym też kobiety. Jak zostało wspomniane, wypadanie włosów może stanowić skutek nieodpowiedniej diety, która dostarcza nam zbyt mało białka czy żelaza. Przyczyną często jest również niewłaściwa pielęgnacja włosów; częste farbowanie, prostowanie, suszenie z wykorzystaniem bardzo wysokiej temperatury, silne kosmetyki do stylizacji – to wszystko może prowadzić do przerzedzenia włosów. 

Leczenie wypadania włosów

Podstawową sprawą jest konsultacja z trychologiem, na przykład z Zakładu Fryzjersko-Kosmetycznego Persymona. Specjalista pomoże nam zarówno ustalić przyczynę problemu, jak i wskazać odpowiednią metodę leczenia. Przeprowadzi badanie skóry głowy i włosów. Metod walki jest natomiast kilka. Niekiedy wystarczające może się okazać wyeliminowanie szkodliwych nawyków czy zmiana codziennej diety. Zwykle jednak konieczna jest dłuższa terapia. Skutecznym zabiegiem jest przykładowo mezoterapia mikroigłowa, podczas której substancje aktywne transportowane są w głąb skóry głowy za pomocą specjalnego urządzenia. Składniki odżywiają cebulki, co wpływa na zwiększenie gęstości włosów oraz na ich wzmocnienie. W całym procesie leczenia pomocne mogą być również kosmetyki, zawierające m.in. aloes, kolagen, olej z awokado oraz ceramidy. Warto zadbać też o codzienną pielęgnację – wprowadzić pewne korzystne nawyki, takie jak masaże skóry głowy, ograniczyć picie kawy czy palenie papierosów, przygotowywać domowe maseczki. 

Zdarza się, że pomimo naszych starań wciąż borykamy się z łysieniem. Niekiedy konieczne jest wdrożenie bardziej inwazyjnych metod, jak przeszczep włosów. Jest to skuteczny zabieg, lecz obecnie bardzo kosztowny. Warto więc początkowo skonsultować się z trychologiem i wypróbować nieinwazyjne sposoby. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz