Materiał Partnera

Wynajem sprzętu budowlanego – dlaczego warto korzystać?

Wynajem sprzętu budowlanego – dlaczego warto korzystać?

Zakup wiertarki lub innego drobnego sprzętu budowlanego to jedno, ale co w przypadku gdy nasze prace na budowie wymagać będą skorzystania z betoniarki, koparki, a niekiedy nawet walca? Zakup tego typu maszyn to ogromne koszty. Na szczęście doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firm prowadzących wynajem sprzętu budowlanego.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wynajem maszyn i urządzeń budowlanych to rozwiązanie, które praktykują zarówno małe firmy budowlane, konsorcja nadzorujące duże inwestycje, jak i osoby prywatne chcące zbudować lub wyremontować własny dom. Współcześnie w Polsce prosperuje wiele firm  zajmujących się  wypożyczaniem sprzętu budowlanego, jak na przykład Kasprzyk Michał. Firma transportowo – usługowa. Niemniej jednak maszyny tego typu to nie tylko kwota jaką trzeba za nie zapłacić. Koszt utrzymywania parku maszynowego to także przeglądy konserwacyjne i naprawy. Wynajem sprzętu pozwala na zminimalizowanie kosztów własnych firmy, a także likwiduje konieczność utrzymywania budynków i terenów niezbędnych do jego przechowywania i ochrony maszyn. Poza oszczędnością czasu i gotówki dodatkowym atutem jest szeroka oferta wynajmowanych urządzeń, która zwiększa możliwość racjonalnego doboru specjalistycznego sprzętu do określonych prac. Dodatkowo warto pamiętać, że wypożyczalnia dba i serwisuje posiadane maszyny, dzięki czemu inwestor nie musi martwić się koniecznością usunięcia ewentualnej awarii. Są one także w pełni ubezpieczone, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie zarówno dla wynajmującego jak i dla wypożyczalni. Wiele firm prowadzących tego typu działalność świadczy również usługi przy użyciu posiadanego przez siebie sprzętu lub oferuje wynajem sprzętu budowlanego z operatorami. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku potrzeby wykonania prac maszynami, na obsługę których nie mamy odpowiednich uprawnień. W wielu wypożyczalniach można również negocjować ceny, zwłaszcza jeżeli przedsiębiorca planuje wynajem na dłuższy okres lub potrzebuje wiele rodzajów sprzętu.

Dobry sprzęt budowlany to podstawa

Zaletą wynajmu jest możliwość bardzo szybkiego dostępu do niezbędnych urządzeń.  Niektóre z wypożyczalni udostępniają możliwość zarezerwowania sprzętu na określony dzień, a także dostawę maszyny w wybrane miejsce. Dodatkową zaletą jest bardzo duża liczba firm zajmujących się wynajmem sprzętu budowlanego, działających w wielu miastach Polski. Jedną z nich jest Kasprzyk Michał. Firma transportowo-usługowa, która od 2010 r. działa w miejscowości Gdów. Ich oferta obejmuje wynajem sprzętu budowlanego, także z operatorami. Dysponują oni między innymi walcem, ładowarkami, zamiatarkami, koparkami gąsienicowymi, spycharką, równiarką oraz koparką kołową. Świadczą również usługi transportowe na terenie całego kraju, w tym także przewóz materiałów sypkich. Ponadto podejmują się wykonania prac ziemnych, takich jak przygotowanie terenu pod budowę, kopanie rowów, usuwanie kamieni budowlanych i wyrównywania terenu oraz wykopy, drenaże, kopanie fundamentów lub wyburzanie domów. Zakres ich działalności obejmuje również prace dotyczące utwardzania drogi pod kostkę, koszenia wałów kolejowych oraz rozbiórki rampy, czy przepustów.

Warto pamiętać o tym, że na placu budowy maszyny stanowią jedynie narzędzie, a podstawą działania firm budowlanych jest wykonawstwo. Wypożyczenie profesjonalnych i sprawdzonych urządzeń ułatwia pracę oraz pozwala na skupieniu się na prowadzonej działalności. Niemniej jednak kwestie wynajmu sprzętu budowlanego należy szacować indywidualnie, uwzględniając koszty zakupu, ceny obowiązujące w wypożyczalniach oraz częstotliwość i czas wykorzystywania danych maszyn.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz